معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري آذربایجان شرقی،گفت: بیش از ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آزاد شدند.

علیلو،افزود: ۳۶نفراز این زندانیان از زندان تبریز و۱۴نفرهم از زندان های شهرستان‌های استان آزادشده و به کانون خانواده بازگشتند.

وی گفت:بدهی این تعداد از زندانیان درمجموع ۲۱میلیاردتومان بوده است که ۱۸میلیاردتومان از طریق اعسار به تقسیط ،۲ میلیاردتومان از طریق گذشت شکات ،۱۶۰ میلیون تومان از طریق خانواده مددجویان، ۷۰۰ میلیون تومان از کمکهای خیرین از سوی اداره اوقاف و امورخیریه استان،هواپیمایی آتا و ستاد دیه بوده که با پرداخت از زندانهای استان آزاد شدند.

معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بیان کرد:با احتساب زندانیان آزاد شده امروز ۳۴۰نفر و۳نفرخانم زندانی جرائم غیرعمد مالی آذربایجان شرقی از زندان‌های استان آزاد شده اند.

وی خاطر نشان شد : از ابتدای سال جاری ۳۴۰ نفر از زندانهای استان آزاد شده اند که از این تعداد ۱۰ نفر حوادث کارگاهی ، ۱۸۸ نفر محکومین مالی ،۱۴۲ نفر هم مهریه و نفقه بوده اند .

وی درپایان گفت: تعدادزندانیان جرایم غیرعمد استان بیش از۵۸۸نفر وبابدهی ۲۰۰میلیارد تومان نیازمند یاری خیران هستند .

  • نویسنده : فرزاد آقایی