برای اولین بار در کشور، یک گروه آموزشی بورس در تبریز با برگزاری گلریزانی در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، مقدمات آزادی سه زندانی را فراهم کردند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی در این خصوص اظهار کرد: تعدادی از فعالان بورسی تبریز با برگزاری «گلریزانی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد»، به ستاد دیه استان مراجعه کرده و موجبات آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

رسول تقی‌پور با اشاره به حرکت‌های خیرانه مردم تبریز در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: این اقدام فعالان بورسی نیز برای اولین بار در کشور، در شهر اولین‌ها اتفاق افتاد که قدم بسیار مبارکی است.

وی افزود: طی دوسال اخیر، ۳۰۴ خانواده با مراجعه به ستاد دیه استان، بخشی از بدهی بیش از ۲۱۵ زندانی جرایم غیرعمد را تامین کرده و مقدمات آزادی‌شان را فراهم کردند.

وی با اشاره به اجرای طرح “عیدانه‌ای برای آزادی” در آستانه عید نوروز در ستاد دیه استان، گفت: با اجرای این طرح نیز مردم بسیاری به ستاد دیه استان مراجعه کرده و در حد توان خود به یاری زندانیان نیازمند می‌شتابند.

باید همواره در درآمدهایمان سهم نیازمندان را هم لحاظ کنیم
مدیر این گروه آموزشی بورس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مغازه دار هستیم و فعالیت بورسی را به عنوان شغل دوم خود برگزیده بودیم، اما اکنون این فعالیت را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنیم. در این رابطه آموزش‌هایی را در قالب یک گروه آموزشی ارائه داده و سود حال از آن را نیز که مبلغ قابل توجهی است در راه خداوند، انفاق می‌کنیم؛ از این محل گاه زندانی آزاد کرده و گاه جیره خشک به مراکز نیکوکاری تحویل می‌دهیم.

علی مهدیون در خصوص اهداف خود از این اقدام، بیان کرد: تک تک نعمت‌های الهی شکرانه خود را دارد و بنده با انفاق و کمک به نیازمندان سعی می‌کنم این شکرگزاری را ادا کنم؛ از این رو با همکاری تعدادی از دوستان، سهم حاصل از آموزش‌ها را تحت عنوان انفاق، سهم کائنات و… از درآمد خود جدا کرده و به نیازمندان کمک می‌کنیم.

وی با بیان این‌که شاید پنج میلیون برای زندگی ما فرقی نکند، اما موجبات آزدی یک سرپرست خانواده شده و فضای یک زندگی را شاداب می‌کند، اظهار کرد: با هر دست که ببخشیم، خداوند با دست دیگر چندین برابرش را به ما برمی‌گرداند از این رو باید همواره در درآمدهایمان سهم نیازمندان را هم لحاظ کنیم.

وی با تاکید بر این‌که انسان‌ها می‌توانند روی همدیگر اثر گذار باشند، افزود: اکنون گروه ما به این سمت و سو حرکت می‌کند.

مهدیون افزود: تاکنون ۳۰۰ نفر را به عرصه فعالیت‌های بورسی هدایت کرده‌ام و همواره گوشزد کرده‌ام که هرگز نباید از درآمدهای خود سهم کائنات را فراموش کنند.

وی می‌گوید: آزادی یک بانوی بی پناه یا پدری از پشت ملیه‌های زندان، حرکتی خداپسندانه است و خانواده‌ای را خوشحال می‌کند؛ معتقدم هدیه آزادی، بهترین هدیه و کمک است، از این رو افرادی که توانایی دارند در این ایام نزدیک به عید به فکر درماندگان و نیازمندان هم باشند.

به گزارش ایسنا، این گروه آموزشی پیش از این نیز در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد قدم برداشته و با سود حاصل از آموزش بورس، منجر به آزادی ۶ زندانی جرایم غیرعمد از زندان شده بودند.
انتهای پیام