مدیر ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: موکب «ولیة الله تبریز» از محل احسان و ضیافت مراسم عزاداری حضرت رقیه، موجبات آزادی سه زندانی جرایم غیر عمد استان را فراهم کرد.

تقی پور با اشاره به اجرای طرح «هر هیات، آزادی یک زندانی» توسط هیات‌های عزاداری حسینی آذربایجان شرقی افزود: این طرح برای اولین بار با پیشنهاد ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور سرپرستان هیات‌های حسینی و مداحان برگزار شد از آنها درخواست کردیم تا بخشی از هزینه های ضیافت‌ها و احسان‌های خود را به آزدسازی زندانیان غیرعمد اختصاص دهند که خوشبختانه فعالیت های خوبی تا به امروز از سوی آنها در این راستا انجام گرفته است.

تقی پور گفت: در این راستا هیات های حسینی آذربایجان شرقی از ابتدای ماه محرم تا به امروز هزینه آزادی ۱۵ نفر زندانی جرایم غیر عمد را پرداخت کرده انند.

وی یادآوری کرد: اجرای طرح «هر هیئت، آزادی یک زندانی» در آذربایجان شرقی تا اربعین حسینی ادامه دارد.

مدیر ستاد دیه آذربایجان‌شرقی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۲۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی با کمک خیران استان و پرداخت بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شده و به آغوش جامعه و خانواده هایشان بازگشته اند.

وی اظهارداشت: هم اکنون تعداد ۴۴۶ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندان های این استان به سر می برند که از این تعداد ۷ نفر زن هستند و در انتظار کمک خیرین و نوع دوستان خود هستند.