به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ضمن تبریک ایام دهه کرامت از آزادی ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد در چهار ماه نخست سال ۱۳۹۶ خبر داد . رسول تقی پور افزود : از ابتدای سال ۱۳۹۶ با کمک ستاد دیه و خیرین ۱۱۲ نفر از زندانیان […]

 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ضمن تبریک ایام دهه کرامت از آزادی ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد در چهار ماه نخست سال ۱۳۹۶ خبر داد .

رسول تقی پور افزود : از ابتدای سال ۱۳۹۶ با کمک ستاد دیه و خیرین ۱۱۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندانهای استان آذربایجان شرقی آزاد شده اند که از این تعداد ۱۰۷ نفر زندانی مرد و ۵ نفر زندانی زن بوده که کل مبلغ بدهی این تعداد زندانی پنجاه و دو میلیارد ریال بود.

وی یادآور شد : که مبلغ چهارده میلیارد ریال کمک بلاعوض ستاد دیه ، هشت میلیارد ریال از طریق تسهیلات و با پیگیری همکاران ستاد دیه و همکاری مددکاران شاعل در زندان‌ها و پس از دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها مبلغ ده میلیارد ریال از طریق رضایت از شاکیان پرونده تامین شده است .

تقی پور با بیان اینکه مبلغ هشت صد میلیون ریال توسط خانواده مددجویان ، مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال توسط صندوق تامین خسارات بدنی و مبلغ سه میلیارد ریال از طریق شرکتهای بیمه و ما بقی مبلغ بدهی از نتیجه تلاش های ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار تامین شده است .

تقی پورخاطر نشان شد : در حال حاضر تعداد ۴۵۲ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندانهای استان آذربایجان شرقی هستند که محکومین مالی بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند .

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی : شرکت مردم خیر و فهیم آذربایجان شرقی در طرح آزادسازی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد و محکومین مالی در دهه کرامت را حرکتی خداپسندانه و خیرخواهانه دانست و گفت با شرکت در این طرح و پرداخت مبلغ ۲۵ هزار تومان ما را در آزادی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد یاری فرمائید