مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی اعلام کرد : همزمان با دهه فجر ۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان های این استان آزاد شدند. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، ۱۸ نفر از این محکومان از زندان مرکزی تبریز و ۱۲ نفر از سایر زندا های استان آزاد شده  […]

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی اعلام کرد : همزمان با دهه فجر ۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان های این استان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، ۱۸ نفر از این محکومان از زندان مرکزی تبریز و ۱۲ نفر از سایر زندا های استان آزاد شده  و به اغوش خانواده بازگشتند.

رسول تقی پور به آزادی ۳۳۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از ابتدای سال جاری در استان تاکنون اشاره کرد و گفت: برای ازادی این تعداد زندانی ۳۵ میلیارد ریال از محل کمک های خیرین و ستاد دیه استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۲۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی با جمع کل بدهی ۵۱۰ میلیارد ریال در زندان های استان محبوس هستند خاطر نشان کرد: در صورتیکه ۷۰ میلیارد ریال تامین شود بخش اعظم باقیمانده از طریق اعصار به تقسیط ، گذشت شکات و تسهیلات بانکی تامین و مراتب آزادی آنان فراهم می شود.

مدیر ستاد دیه استان اضافه کرد : ۶۸ درصد از زندانیان جرایم غیرعمد محکومان مالی هستند که جرمی مرتکب نشده و صرفا بدهکارند از خیران استان خواست تا با پرداخت بخشی از بدهی آنان موجبات رهایی شان را فراهم آورند.