استاندار آذربایجان شرقی تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را از مصادیق انفاق دانست و با اشاره به فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان، از عموم شهروندان استان و خیرین دعوت کرد تا در این کار ارزشمند و خداپسندانه مشارکت کنند. دکتر مجید خدابخش در دیدار با اعضای هیأت امنا و شورای مشورتی ستاد دیه […]

استاندار آذربایجان شرقی تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را از مصادیق انفاق دانست و با اشاره به فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان، از عموم شهروندان استان و خیرین دعوت کرد تا در این کار ارزشمند و خداپسندانه مشارکت کنند.

دکتر مجید خدابخش در دیدار با اعضای هیأت امنا و شورای مشورتی ستاد دیه استان، با اشاره به پیشتاز بودن تبریز در کارهای اجتماعی و خیرخواهانه، گفت: فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان مایه افتخار است و امیدواریم قدم‌های خوب این مردم در امور خیر به همه کشور تسری یابد.

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: تردیدی ندارم که مردم شریف، مومن و متدین آذربایجان شرقی به‌ویژه خیرین و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنفی، بهتر از سال‌های گذشته در این جشن شرکت خواهند کرد تا شاهد بازگشت زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده‌های خود باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی جشن گلریزان از طریق صداوسیما، گفت: صرف هزینه‌های غیرضروری برای امور خیر، فرهنگ خوبی است که شهر تبریز پایه‌گذار آن بوده و این فرهنگ باید ترویج شود.

دکتر خدابخش همچنین اتخاذ تدابیر لازم از جمله فرهنگ‌سازی و اقدامات قضایی را برای کاهش جرایم غیرعمد و جلوگیری از ورود بدهکاران و محکومان مالی به زندان را ضروری دانست و از مدیرکل زندان‌های استان خواست پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل زندان‌ها و دبیر ستاد دیه آذربایجان شرقی هم در این دیدار از آزادی ۳۶۸ زندانی جرایم غیرعمد در سال گذشته خبر داد و گفت: جمع بدهی این افراد ۳۲ میلیارد تومان بود که با کمک‌های خیرین، صاحبان صنایع و مردم، رضایت شاکیان، تسهیلات ارزان‌قیمت و تقسیط بدهی تأمین شد.

خشایار جمشیدی افزود: در حال حاضر ۵۴۸ نفر از محکومان جرایم غیرعمد با مجموع بدهی ۵۰ میلیارد تومان، در زندان‌های استان هستند که در صورت تأمین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان، تعداد زیادی از آنها می‌توانند از زندان آزاد شوند.

وی از برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ۱۰ خرداد سال جاری همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و گفت: این جشن در تالار معلم تبریز برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم مردم آزاد است.

رسول تقی‌پور، مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه خیرین استان در سطح کشور زبانزد هستند، گفت: با جدیت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و حمایت‌های خیرین بزرگوار، استان آذربایجان شرقی کمترین زندانی جرایم غیرعمد را در کشور دارد.