به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی به نق از روابط عمومی دادگستری استان در این جلسه موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری استان با آروزی قبولی طاعات و عبادات و با اشاره به برگزاری باشکوه جشن گلریزان حضوری در سال های گذشته در تبریز گفت: از آنجا که وجود تجمّع یکی از علل شیوع ویروس کرونا است و زندان نیز جزو مکان های پرتجمّع است، با اعطای مرخصی و آزادی مشروط زندانیان از این تجمّع کاسته شده است اما آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با برگزاری جشن گلریزان و تأمین هزینه آزادسازی فراهم است.

وی همچنین بر اتخاذ تمهیدات در راستای برگزاری باشکوه جشن گلریزان غیرحضوری امسال تأکید کرد و خیّرین استانی را دعوت کرد تا همچون سال های گذشته با خیر و احسان خود موجبات آزادی زندانیان را فراهم آورند.

در این جلسه دادستان مرکز استان به عنوان نایب رئیس ستاد دیه استان منصوب گردید.

در ابتدای جلسه مدیر ستاد دیه استان ضمن تشریح عملکرد ستاد دیه استان در سال گذشته به آزادی ۴۲۲ نفر از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی اشاره و مبلغ بدهی کل این تعداد را ۱۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

تقی پور همچنین با اشاره به این که در حال حاضر ۳۳۰ زندانی غیرعمد و محکومین مالی در زندان‌های استان محبوس هستند گفت: بدهی این تعداد بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی از نظر تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در کشور به تناسب جمعیت در رتبه دوم قرار دارد.