مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی از راه اندازی وافتتاح شورای حل اختلاف ویژه ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس کل دادگستری ، دادستان مرکز استان و رئیس شوراهای حل اختلاف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی، با پیگیری های مدیر و موافقت رئیس کل دادگستری استان، یک شعبه مستقل شورای حل اختلاف به منظور مصالحه و اخذ تخفیف از شکات در محل ستاد دیه استان آذربایجان شرقی افتتاح گردید.

در آئین افتتاح این شعبه، رئیس شوراهای حل اختلاف تبریز گفت : این شورا از تمامی ظرفیت های خود برای ایجاد صلح و سازش و حل مشکلات افرادی که به دلیل جرائم  غیر عمد در زندان هستند استفاده خواهد نمود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان باشیم.

محمودیان با اشاره به تعداد زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی در زندانهای استان بهترین راه آزادی را از طرق تشکیل جلسات صلح و سازش دانسته و تعداد ۵۵۶ نفر از زندانیان جرایئم غیرعمد و محکومین مالی با بدهی ۱۰۲ میلیارد تومان اشاره کرد .

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی نیز از آزادی ۲۸۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی خبر داده و گفت : بدهی این تعداد آزاد شده ۶۲ میلیارد تومان بوده که مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از طریق تشکیل جلسات صلح و سازش تامین شده است

در پایان حکم انتصاب مدیر ستاد دیه استان بعنوان رئیس شعبه ویژه شورای حل اختلاف استان آذربایجان شرقی که توسط حجه الاسلام والمسلمین احمدی میانجی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شورای حل اختلاف کشور صادر شده بود، توسط حجت الاسلام مظفری رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی به ایشان اعطاء گردید.

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی