شما اینجا هستید
اخبار » اقدامات پیشگیرانه و ایجاد درآمد مستمر باید در اولویت برنامه های ستاد دیه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی مدیرعامل ستاد دیه با حضور در سازمان شهرکهای صنعتی استان از مساعدت ، همراهی و همکاری فعالان حوزه شهرکهای صنعتی بویژه دکتر عسگری مدیرعامل شهرک های صنعتی قدردانی کرد .

 

مدیر عامل ستاد دیه استان موفقیت در برگزاری یازدهمین جشن گلریزان را مرهون همراهی و همکاری نهادها و دستگاههای موثر در یک تشکل منسجم بنام ستاد برگزاری جشن گلریزان دانسته و افزودند : اینکه مجموعه هایی با نیت خیرخواهی و همنوع دوستی خارج وظایف قانونی و امورات تکلیفی سازمانی دست به دست هم داده و در  کنار هم برای حل مشکلات انسانهای گرفتار تلاش می نمایند و با جمع آوری کمک ها و اعانات مردمی زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم می کنند مصداق آیه شریفه ((تعاونوا علی البرو التقوی)) بوده و قطعاً به عنوان یک حرکت مقدس ماجور من عندا… خواهد بود .

حجة الاسلام والمسلمین محرمی با ارائه گزارشی از روند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خواستار کمک و همراهی شرکت شهرک های صنعتی استان در برگزاری همایش تجلیل از خیرین شدند .

در ادامه آقای محمدعلی عسگری مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان با ابراز خرسندی از میزان کمکهای جمع آوری شده و عملکرد شاخص ستاد دیه استان متقابلاً از تلاش های شبانه روزی و پیگیری های مستمر و ابراز مسئولیت مدیرعامل ستاد دیه سپاسگزاری نموده و آن را عامل اساسی برگزاری گلریزانی موفق و جلب مشارکت خیرین ، صنعتگران و مدیران دستگاههای اجرایی استان با ستاد دیه عنوان کرد .

دکتر عسگری با استقبال از اجرای مراسم تجلیل از خیرین افزودند : بنده و همکارانم آماده حسن همکاری و همراهی در این اقدام مثبت و سازنده هستیم .

 

مدیرعامل شهرک های صنعتی در بخش دیگری از سخنانش خواستار اهتمام ستاد دیه به اقدامات پیشگیرانه و برنامه های فرهنگی شده و افزودند : تجربه نهادهای خیریه مشابه نشان داده است میزان مشارکت مردمی و کمک های خیرین بعد از مدتی دچار افول خواهد شد . لذا ستاد دیه بایستی با کار کارشناسی و با بهره گیری از تجربیات سایر نهادهای خیریه در موضوع ایجاد درآمد مستمر و اقدامات و برنامه های پیشگیرانه جدّیت بخرج داده و آن را از اولویت سیاستهای خویش قرار دهد ؛ بطور مثال در موضوع پرداخت دیه های سنگین زندانیان جرایم رانندگی که به علت عدم خرید بیمه نامه نمی توانند دیه خود را تودیع کنند و روانه زندان می شوند ، می توان با کمک به افراد نیازمند و پرداخت کمک هزینه خرید بیمه نامه معتبر و مکفی از تحمیل هزینه های سنگین پرداخت دیه جلوگیری کرد .

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی | ستاد دیه