به گزارش روابط عمومی ستاد دیه آذربایجان شرقی ، در یک اقدام خداپسندانه مالک کارخانه ای در تبریز با رضایت قلبی نمایندگان شعبات آن کارخانه ، هزینه آجیل عیدنوروز بالغ بر 500 میلیون ریال را صرف زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی کردند .

وی که یکی از خیرین ستاد دیه استان آذربایجان شرقی می باشد این عمل مسئولین نمایندگان شعبات را خداپسندانه دانسته و از رضایت قلبی همه نمایندگان خبر داده و گفت: تمامی نمایندگان شعبات از اینکه مسبب آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی در ایام عید نوروز شده اند تا به کانون گرم خانواده خود برگردند بسیار خوشحال شده و خود را در این کار بزرگ سهیم دانستند .

با اهدا این مبلغ تعداد ۱۲ نفر از زندانهای استان آزاد که از این تعداد ۷ نفر محکومین مالی و ۵ نفر محکومین مهریه و نفقه هستند .

یکی از آزادشده گان با این مبلغ اهدایی از فروردین ماه سال ۹۶ در زندان بود وی ۳۸ ساله و متاهل و دارای یک فرزند دختره بوده و با اخذ تسهیلات از بانکهای عامل اقدام به تاسیس مرغ داری نموده و در نهایت بخاطر نوسانات بازار و تلف شدن مرغ ها نتوانسته در سر رسید چکها و اقساط بانک تسویه نماید و روانه زندان شده است .

  • نویسنده : فرزاد آقایی