همزمان با روز گرامیداشت مقام مهندس؛ اولین جشن گلریزان زندانیان مهندس جرائم غیرعمد در تبریز برگزار شد همزمان با روز مهندس “مراسم جشن گلریزان” جهت کمک به مهندسان زندانی جرایم غیرعمد به میزبانی “مجمع مهندسان جوان” پنجشنبه سوم بهمن ماه در سالن همایش‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی […]

همزمان با روز گرامیداشت مقام مهندس؛

اولین جشن گلریزان زندانیان مهندس جرائم غیرعمد در تبریز برگزار شد

همزمان با روز مهندس “مراسم جشن گلریزان” جهت کمک به مهندسان زندانی جرایم غیرعمد به میزبانی “مجمع مهندسان جوان” پنجشنبه سوم بهمن ماه در سالن همایش‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه آذربایجان‌شرقی، جشن گلریزان آزادی مهندسان جرائم غیر عمد برای اولین‌بار در حوزه مهندسی کشور در شهر اولین‌ها با همکاری مجمع مهندسان جوان استان و اداره کل فنی و حرفه‌ای، اداره کل راه و شهرسازی و ورزش و جوانان استان در تبریز برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم گلریزان گفت: به‌منظور پیشبرد اهداف اجتماعی و ارتقای کشور باید در حرفه مهندسی تلاش بیشتری به کار گرفته شود، چرا که این حرفه، برعکس حرف دیگر از حساسیت بالای برخوردار بوده و اگر خطایی در این حرفه صورت گیرد باعث آسیب قشر عظیمی از انسان‌ها می‌شود، از این‌رو باید “مهندسان” احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان این‌که “تبریز” همواره در کارهای حرفه‌ای اولین بوده است، افزود: برای پیشبرد اهداف، همیاری و همکاری تمامی قشرهای جامعه لازم و ضروری است.

پورمهدی ضمن تقدیر از برگزاری جشن گلریزان در روز مهندس بیان کرد: این حرکت بسیار ارزشمند بوده و به واسطه‌ی کمک خیران است که مهندسان زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد خواهند شد.

مدیر کل راه و شهرسازی نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت روز مهندس و قدردانی از زحمات تمامی تلاشگران و آبادگرانی که در عرصه مهندسی، ساخت‌و‌ساز و آبادانی کشور مشارکت دارند، اظهار کرد: مجمع مهندسان آذربایجان شرقی، یک مجمع پرنشاط و تلاشگر است که استقبال خوبی از مهندسان جوان آینده ساز دارد؛ این مجمع با برگزاری اولین جشن گلریزان، سنت حسنه‌ی دیگری را در شهر اولین‌ها بنا کرد که به واسطه‌ی آن مهندسان جوان می‌توانند با کمک به زندانیان جرائم غیرعمد مهندس، عمل نیک و خداپسندانه‌ای در کنار تخصص خود انجام دهند.

وی افزود: امید است که این جشن گلریزان تدوام داشته و زندانیان جرائم غیرعمد از زندان آزاد شوند.

مدیر ستاد دیه استان نیز ضمن قدردانی از این حرکت مجمع مهندسان جوان از کمک ۱۵ میلیون تومانی مهندسان خیر خبر داد و گفت: در حال‌حاضر در استان دو زندانی مهندس جرایم غیرعمد داریم که با کمک مهندسان خیر مقدمات آزادی یکی از زندانیان جرائم غیرعمد مهندس که در زندان شهرستان سراب است، فراهم شد.

رسول تقی‌پور خاطرنشان کرد: غالبا در روز مهندس به مهندسان هدیه داده می‌شود، اما در این مراسم، مهندسان خیر بودند که با استقبال پرشور از جشن گلریزان به همنوعان خود در زندان‌ها که به علت جرائم غیرعمد پشت میله‌های زندان بودند، کمک کردند.

وی از آزادی ۳۳۴ زندانی جرائم غیرعمد در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و افزود: اکنون ۵۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند که مبلغ بدهی این تعداد در مجموع ۵۱ میلیارد تومان عنوان است که صرفا با مبلغ هفت میلیارد تومان، این زندانیان از طریق “حکم اعسار به تقسیط، گذشت از شکات و تسهیلات” می‌توانند از زندان‌های استان آزاد شوند.