به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی جمشیدی مدیر کل زندانهای استان با دکتر جباری رئیس صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور و مهربان معاون اداری ومالی  واحسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور ، تقی پور مدیر عامل ستاد دیه استان وتعدای از کارشناسان نشست مشترکی برگزار کرد. جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ضمن […]

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی جمشیدی مدیر کل زندانهای استان با دکتر جباری رئیس صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور و مهربان معاون اداری ومالی  واحسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور ، تقی پور مدیر عامل ستاد دیه استان وتعدای از کارشناسان نشست مشترکی برگزار کرد.

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان ضمن خیر مقدم این نشست را فرصتی مناسب جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد عنوان کرد وافزود :در آستانه ی سال جدید قرار داریم امیدواریم با هماهنگی وهمدلی خیرین عزیز ومسئولین دلسوز استان بتوانیم تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد را از زندان آزاد وآنها بتوانند سال جدید را در کنار خانواده هایشان باشند.

معاون اجرایی ستاد دیه کشور ضمن تقدیر از تلاش های ستاد دیه استان گفت : ستاد دیه کشور در تلاش هست محکومین ناشی از تصادفات رانندگی به خاطر اینکه بدهی و مبالغ دیه به سال بعد موکول نشود مقدمات آزادی این نوع جرائم را فراهم سازد و ما در این رابطه به ۵ استان سفر کرده ایم و آذربایجان شرقی به عنوان ششمین سفر ما بوده که به محکومیت های تصادفات رانندگی رسیدگی کنیم .

مجید احسانی افزود : محکومین تصادفات رانندگی که دیه آنها توسط شرکتهای بیمه پرداخت شده است ستاد دیه استان این نوع جرائم را پیگیر بوده و اگر بخاطر بدهی به خاطر همان دیه در زندان هستند مبالغ بدهی آنها مشخص شده و به ستاد دیه کشور ارجاع داده شود تا این ستاد با طرح در جلسه کمیته ویژه و تصویب کمک ویژه مقدمات آزادی این تعداد زندانیان را فراهم سازد .
وی گفت : محکومین تصادفات رانندگی اگر از جنبه عمومی در حال تامل محکومیت های خود هستند و دیه انها کاملا از طریق شرکت های بیمه پرداخت شده است نمایندگی های ستاد دیه با مراجعه به مراجع قضایی پیگیر پرونده های مددجویان باشند .

معاون اداری ومالی ستاد دیه کشور اظهار امیدواری کرده و گفت : با پیگیریها وحمایتهای که رئیس کل دادگستری  استان و مدیر کل زندانهای استان و همچنین مدیرعامل ستاد دیه استان دارند با توکل بر حضرت حق بتوانیم در استان شاهد آزادی سازی تعداد بیشتری از جرائم غیر عمد باشیم.

علی مهربان گفت : ستاد های دیه کشور به صورت گزارشی محور مشکلات زندانیان را به ستاد دیه کشور انعکاس داده و ستاد در ایام عید نوروز در تلاش است که پرونده هایی را که تکمیل بوده و مورد تایید جلسه کمیته ویژه باشد از زندانهای کشور آزاد کند .

رئیس صندوق تامین خسارتهای بدنی نیز با بیان اینکه این صندوق آمادگی خودرا جهت آزاد سازی جرائم غیر عمداعلام میدارداظهار داشت :امیدواریم بتوانیم قبل از عید  پرونده های معوق مانده را نهایی کنیم و زندانیان این پروند ه ها ، عید را کنار خانواده هایشان باشند.

علی جباری با اشاره به آمار تصادفات جاده ای در استان اشاره ای کرد وافزود : استان آذربایجان شرقی در تصادفات رانندگی رتبه ی ۸ در کشته ورتبه ی  ۶ را در مصدومین دارد که این دغدغه یکی از رویکرد ماست که به جدیت داریم پیگیری می کنیم وامیدواریم با هشدارها واطلاع رسانی از طریق صداو سیما این آمارها کاهش یابد.

مدیر ستاد دیه استان پرونده های تصادفات رانندگی را در این جلسه۲۹ پرونده عنوان کرد وافزود : از این ۲۹پرونده ۱۴ مورد از طریق بیمه شخص ثالث  و۱۳ پرونده از طریق صندوق  تامین خسارتهای بدنی وهمچنین ۲  پرونده از طریق ستاد دیه ، جهت آزادی سازی این زندانیان انجام پذیرفت که امیدواریم این مددجویان عید را درکنار خانواده هایشان باشند.

تقی پور با اشاره به آزادی آزادی ۳۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در ۱۱ ماهه امسال افزود: اکنون ۵۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند که مبلغ بدهی این تعداد در مجموع ۵۱ میلیارد تومان عنوان است که صرفا با مبلغ هفت میلیارد تومان، این زندانیان از طریق “حکم اعسار به تقسیط، گذشت از شکات و تسهیلات” می‌توانند از زندان‌های استان آزاد شوند.