رسول تقی پور ظهر امروز از دفتر پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن بازدید کرد و در جریان این بازدید گفت: ۳۶۸ زندانی طی سال گذشته و ۱۸۰ نفر نیز امسال از زندان آزاد شدند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی ادامه داد: ما در استان ۵۷۵ زندانی جرائم غیرعمد داریم. ۱۵ نفر از این تعداد مربوط به حوادث رانندگی، ۲ نفر حوادث کارگاهی، ۶ نفر شبه عمد، ۱۱۱ نفر مهریه، ۱۴ نفر نفقه و ۴۲۷ نفر محکومین مالی هستند.

تقی پور ادامه داد: ما تلاش می کنیم زمینه آزادسازی را فراهم کنیم.

وی افزود: تعداد ۱۸۰ نفر امسال از زندان آزاد شدند که یک نفر خانم و بقیه آقا بودند. ۴۳ نفر از این آزادی ها مربوط به مهریه، ۷ نفر حوادث و ۱۲۰ نفر محکومین مالی بودند.

تقی پور ادامه داد: ۲۴ میلیارد تومان این تعداد از زندانی ها بدهی داشتند که ۱۰ میلیارد تومان به صورت مدت دار، ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان گذشت، ۲۰۰ میلیون تومان خودآورده زندانیان و ۳ میلیارد تومان به صورت تسهیلات ۴ درصدی و ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط ستاد دیه پرداخت شد.

وی گفت: تبریز در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور کمترین میزان زندانیان جرائم غیرعمد را دارد.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: در تبریز یک کار نیک و حسنه ای که وجود دارد این است که خیرانی که متوفی دارند بخشی از هزینه مراسم های شام و پذیرایی متوفی را صرف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد می کنند که واقعا در کشور اولینی دیگر است. ۹۴ نفر زندانی سال گذشته توسط خیران در همین خصوص آزاد شدند.