? تجلیل از سید رضا مقیمی پیشکسوت و بزرگ خیر تبریز آیین تجلیل از تلاش های بی منت و فداکارانه مقیمی اصل در تالار پتروشیمی تبریز، سرشار از شور خدمت به مام میهن توسط فعالان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی بود. اهمیت گرامیداشت مقام و منزلت فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در راه کمک […]

? تجلیل از سید رضا مقیمی پیشکسوت و بزرگ خیر تبریز

آیین تجلیل از تلاش های بی منت و فداکارانه مقیمی اصل در تالار پتروشیمی تبریز، سرشار از شور خدمت به مام میهن توسط فعالان بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی بود.

اهمیت گرامیداشت مقام و منزلت فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در راه کمک به توسعه و ترقی کشور زمانی دوچندان می شود که بدانیم به گفته مسؤولان ۸۰ درصد از سرمایه گذاری های حوزه صنعت و معدن آذربایجان شرقی در دهه های اخیر توسط سرمایه گذارانی مانند مقیمی اصل که فعالیت خود را از کارگاه های کوچک آغاز کرده اند، انجام شده است.

هر چند مقیمی اصل پیش از این بارها از سوی وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان کارآفرین نمونه کشور و پیشکسوت صنعت ایران تجلیل شده است، اما رمز ماندگاری و محبوبیت او در عرصه تولید و صنعت و معدن، نه داشتن ساختار عریض و طویل و سرمایه گذاری های کلان، بلکه رفتار و سلوک خیرخواهانه به ویژه با گارگران و کمک های انسان دوستانه وی است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در آیین تجلیل از مقام مقیمی اصل گفت: اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سایه تلاش‌ کارآفرینان و صنعتگران داخلی محقق می شود.

حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم، تجلیل از کارآفرینان و نخبگان در زمان حیاتشان را بسیار ارزشمند دانست و افزود: این دستور اسلام است که از کسانی که در مسیر خدمتگزاری گام برمی‌دارند، تجلیل کنیم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این آیین گفت: سال ها قبل آرزو داشتیم این برنامه‌ها تداوم یابد؛ امیدواریم این مراسم باشکوه و تجلیل از مهندس مقیمی اصل فتح بابی شود تا سنت قدرشناسی در جامعه رایج ‌تر از قبل شود.

رضا رحمانی با بیان اینکه در دوره خدمت خود در آذربایجان شرقی خاطرات شیرین زیادی با مهندس مقیمی اصل داشته ام، افزود: مقیمی اصل نه در جایگاه مدیرعامل شرکت خصوصی بلکه در جایگاه یک حامی و پشتیبان برای همه ما بود.

وی گفت: جامعه باید بتواند مقیمی‌ها را پرورش دهد، زیرا سرمایه اصلی کشور ما همین‌ها هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور نیز در این آیین گفت: در شرایطی هستیم که اگر بخواهیم موثر باشیم و جهادی کار کرده و به کشور خدمت کنیم، باید مثل مقیمی اصل کار و فکر تولید کنیم؛ ایشان هر چه دارد در اختیار جامعه، کارگران و کارهای خیر است.

صادق نجفی ادامه داد: امروز جامعه ما به کار، اشتغال و کارآفرینی نیاز دارد و در این عرصه باید الگوهایی داشته باشیم که بهترین الگو مهندس مقیمی اصل است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کشور تصریح کرد: در کنار هر خیابانی باید تندیسی از بزرگان کارآفرین نصب شود.
سید رضا مقیمی اصل، یکی از پیشکسوتان صنعت کشور، محسوب می شود که علاوه بر کارخانه های تولید هواساز در تولید لوله های مسی و محصولات معدنی هم فعالیت دارد.

در این همایش ستاد دیه استان با اهدای سرتندیس و لوح تقدیر از بزرگ خیر آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

? www.Tabrizipro.ir
☎️ ۰۴۱۳۶۵۸۱۳۵۴
? @tabrizipro