در مراسمی با حضور دادستان محترم مرکز استان و مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی و با حضور مدیرکل صداوسیمای استان آذربایجان شرقی از کارکنانی که در امر آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی و همچنین در جشن گلریزان به ستاد دیه استان کمک کرده اند تجلیل به عمل آمد

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی در مراسم تجلیل از کارکنان صداوسیمای استان گفت : با همت خیرین و تلاش های صداوسیما با فرهنگ سازی و پخش اخبار مختلف از آزادسازی و طرح مشکلات مددجویان با مردم فهیم آذربایجان تا به امروز ۲۸۳ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشته اند .

تقی پور افزود : صداوسیمای استان با برنامه های مختلف در ماه مبارک رمضان و دعوت مردم به حضور در جشن گلریزان نفش خود را بسیار خوب ایفا کرده و ما امسال با حضور اقشار مختلف مردم جشن گلریزان بسیار باشکوهی را داشتیم .

وی خاطر نشان شد : خبرنگار صداوسیما سال گذشته با تهیه گزارش بسیار مطلوب از خانواده هایی که به سنت حسنه اهداء هزینه ضیافت و احسان مراسمات ترحیم پیوسته اند به ما کمک کرد تا به امروز شاهد ۲۴۳ خانواده متوفی در این امر باشیم که از این بابت موجبات آزادی ۱۴۶ زندانی غیرعمد شده است

دادستان مرکز استان در مراسم تجلیل از کارکنان صداوسیمای استان گفت : نقش سازنده صداوسیما در کاهش جمعیت کیفری استان بویژه تهیه گزارش در برنامه های موثر جهت آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی که جرمی مرتکب نشده و بخاطر یک حادثه روانه زندان شده اند بسیار مهم است و صداوسیما را از این باب میتوان یک خیر دانست .

بابک محبوب علیلو افزود : صداوسیما با فرهنگ سازی و پخش گزارش های مختلف در جهت فرهنگ سازی و حتی آموزش مسائل حقوقی و اجتماعی در آموزش همگانی نقش خوبی ایفا کند.

وی افزود : نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا زندان نتوانسته نقش بازسازی و اصلاح مجرم را به نحو احسن ایفا نماید و ما باید تلاش کنیم چنانچه رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) فرموند به تعبیری زندان می تواند دانشگاه باشد .

وی در پایان عوامل صداوسیما و دست در اندرکارانی که در جهت آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی تلاش می کنند تقدیر و تشکر نمود .

 

انتهای پیام /