به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، این جلسه با حضور مدیر کل زندانها ، مدیر ستاد دیه استان ، مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز و رئیس هیات مذهبی استان و عضو هیات امناء ستاد دیه استان برگزار شد . مدیر ستاد دیه استان ضمن تقدیر از تلاشهای مدیر عامل […]

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، این جلسه با حضور مدیر کل زندانها ، مدیر ستاد دیه استان ، مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز و رئیس هیات مذهبی استان و عضو هیات امناء ستاد دیه استان برگزار شد .

مدیر ستاد دیه استان ضمن تقدیر از تلاشهای مدیر عامل آرامستان های تبریز از کمک ۳۰ خانواده مرحوم به زندانیان خبر داده و گفت : با نصب بنرهای متعدد در آرامستانها و مجالس ترحیم تعداد ۳۰ خانواده مرحوم جهت آرامش روح مرحومانشان و به جای احسان و ضیافت به زندانیان جرائم غیرعمد کمک کرده اند و از این رو نزدیک به ۵۰ نفر از زندانهای استان آزاد شدند .

تقی پور خاطر نشان شد : مادحان اهل بیت با ذکر کمک به زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی در مجالس ترحیم می توانند این فرهنگ را گسترش داده و با اطلاع دادن این امر خدا پسند و نیک به خانواده زندانیان و شرکت کننده گان در مجالس ترحیم که به جای احسان و ضیافت می توانند زندانیان نیازمند را از زندان آزاد کنند

غفار حسن زاده عضو هیات امناء ستاد دیه استان نیز از استقبال مادحان اهل بیت از این امر خدا پسندانه خبر داده و گفت : با انتخاب مساجدی که مجالس ترحیم بیشتری در آن برگزار می شود و توصیه کردن به مادحان آن مساجد جهت بازگو کردن این عمل برای شرکت کننده گان و خانواده مرحوم و حتی نصب بنر دائمی کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در مساجد شاهد استقبال مردم خیر و فهیم استان و بخصوص تبریز خواهیم بود .

وی افزود : با برگزاری این همایش هماهنگی ما بین ستاد دیه استان و مادحان اهل بیت و همچنین هیات امناء های مساجد بیشتر شده و با اگاه سازی مردم به جای هزینه احسان و ضیافت مراسمات ترحیم به زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند شاهد افزایش چشمگیر آزادی زندانیان خواهیم بود .

مدیر عامل سازمان آرامستان های تبریز از آمادگی هر چه بیشتر این سازمان خبر داده و از مدیر ستاد دیه برای گسترش این فرهنگ بسیار زیبا و خداپسند در خواست کرد تا با پخش بروشور کمک و حتی اطلاعاتی از آزادی زندانیان جرائم غیر طی امسال در آرامستانهای موجب افزایش و کمک مردم خیر و فهیم باشیم
وی گفت : مادحان و هیات امناء مساجد از برگزاری این همایش استقبال کرده و به یقین این فرهنگ را گسترش داده و به ستاد دیه کمک خواهند کرد.

احد فلاح گفت : ما در استان دو نوع مداح داریم که برخی عضو و زیر نظر هیات های مذهبی بوده و یک نوع به عنوان ذاکرین که در مجالس ترحیم حضور دارند و ما با دعوت هر دو نوع از مادحان در این همایش و یادآوری این عمل نیک در مجالس به نتیجه مطلوبی رسیده و حضور پیش از پیش خانواده های مرحومان جهت کمک به زندانیان جرائم غیرعمد خواهیم دید .

مدیر کل زندانهای استان نیز در خاتمه و جمع بندی جلسه به خیرین فهیم استان اشاره کرده و گفت : با حضور همیشگی خیرین برای آزادی زندانیان آزادی های زندانیان افزایش پیدا کرده و ما در تلاش هستیم تعداد آزادی با کمک خیرین امسال افزایش پیدا کند .

خشایار جمشیدی گفت : چنانچه تبریز در همه عرصه ها شهر اولین ها بوده ما نیز باید تلاش کنیم این فرهنگ که به جای هزینه احسان و ضیافت مجالس ترحیم آن هزینه را در راستای آزادی زندانیان اهدا کنیم را به نحو احسن گسترش داده و به اولینی دیگر در تبریز اضافه کنیم و این فرهنگ را در کشور ترویج دهیم .

وی گفت : امسال در بیشتر مجالس ترحیمی که شرکت کرده ام شاهد نصب بنر آزادی زندانیان شده ام و این عمل بسیار خداپسند حتی موجب خرسند حضار شده و من نیز از خانواده مرحومان تقدیر و تشکر کرده ام .