جلسه هم اندیشی جشن گلریزان غیرحضوری با حضور مدیران ادارات استان و با حضور رئیس کل دادگستری استان و ریس هیات امناء ستاد دیه آذربایجان شرقی و دادستان مرکز استان برگزار گردید.

مدیر ستاد دیه استان صمن تشریح عملکرد ستاد دیه استان در سال گذشته به آزادی ۴۲۲ نفر از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی اشاره نموده و مبلغ بدهی کل این تعداد را ۱۲۹ میلیارد تومان اعلام نمودند.

تقی پور افزود : فعل حاضر ۳۳۰ زندانی غیرعمد و محکومین مالی در زندان‌های استان مبحوس هستند و بدهی این تعداد بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان است.

تقی پور گفت : اگر بتوانیم در جشن گلریزان غیرحضوری و کمک خیرین مبلغ ۱۰ میلیارد تومان جمع آوری گردد می توانیم این تعداد را از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگردانیم.

وی افزود : استان آذربایجان شرقی از نظر تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در کشور به تناسب جمعیت در رتبه دوم قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد :صداوسیما یکی از یاران دیرینه ستاد دیه می باشد و از این رو پیشنهاد می شود در برنامه زنده ای جشن گلریزان غیرحضوری برگزار گردد تا مردم و خیرین از طریق شماره حساب‌های اعلامی کمک های خود را واریز نمایند.

تقی پور با اشاره به آزاد شدن یکی از زندانیان غیرعمد که بعد از ۱۱ سال با کمک ستاد دیه استان و پرداخت مبلغ ۷۹ میلیون تومان از زندان‌های استان آزاد و بخاطر زیاد بودن مبلغ دیه، یکی از خیرین تبریزی در حرکتی خداپسندانه با ارائه وثیقه و حتی با تامین کار و مکان مدددجو وی از زندان آزاد گردید.