به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان جلسه هم اندیشی ستاد دیه آذربایجان شرقی جلسه هم اندیشی ستاد دیه آذربایجان شرقی با حضور امام جمعه محبوب تبریز و اعضاء هیات امناء ستاد دیه استان و روحانیون برجسته منابر مساجد تبریز برگزار شد .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه هم اندیشی ستاد دیه استان که با حضور روحانیون برجسته تبریز و اعضاء هیات امناء ستاد دیه استان با بیان اینکه کار ستاد دیه استان کاری ارزشمند و خداپسند است ، گفت: مردم تبریز همیشه در صحنه ها حاضر بوده و در این امر خیر همیشه ثابت قدم هستند .

امام جمعه تبریز افزود: آزاد کردن انسانهای در بند به ویژه کسانیکه سهواً مرتکب خطایی شده اند که قابل بخشش است کار بسیار بزرگی است و این رفتارهای معنوی و حسنه در تاریخ و اذهان عمومی ماندگار میشود.

وی همچنین گفت : باید در فرهنگ سازی عدم ارتکاب به جرم حتی جرم های غیرعمد در بین آحاد مردم تلاش های بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه خانواده مرحومین هزینه های احسان و ضیافت و دسته گل را صرف آزادی زندانیان می کنند این سنت را بسیار ارزشمند و خداپسندانه دانست و از روحانیون برجسته و منابر تبریز خواست تا این سنت را در مجالس ترحیم و منابر ابلاغ کنند تا این سنت به فرهنگ بسیار خوب تبدیل شود .

رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند امام جمعه محبوب تبریز و همچنین روحانیت معزز که همیشه در کارهای خیر پیش قدم بوده اند از آزادی ۲۵۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی در نه ماهه امسال از زندانهای استان خبر داد .

حجت الاسلام مظفری از کمک ۱۱۲ خانواده مرحومین از بابت هزینه دسته گل و ضیافت و احسان خبر داده و گفت با کمک این تعداد ۷۹ نفر از زندانهای استان آزاد و به کانون گرم خانواده خود برگشتند .