هیات بازرسان ستاد دیه کشور در معیت مدیرعامل و کارکنان ستاد دیه استان ، با زندانیان جرایم غیرعمد نیازمند ملاقات ، مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی و رسیدگی قرار دادند . اعضای هیات بازرسان ضمن استماع مسائل و مشکلات زندانیان و توضیحات مددکاران مرتبط فرایند تشکیل و ارسال پرونده های […]

 

 

 

هیات بازرسان ستاد دیه کشور در معیت مدیرعامل و کارکنان ستاد دیه استان ، با زندانیان جرایم غیرعمد نیازمند ملاقات ، مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی و رسیدگی قرار دادند . اعضای هیات بازرسان ضمن استماع مسائل و مشکلات زندانیان و توضیحات مددکاران مرتبط فرایند تشکیل و ارسال پرونده های حمایتی را بررسی و دستورات و هماهنگی لازم را جهت حل و فصل معضلات پیش روی آزادی زندانیان زبور را صادر کردند .

 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان بازرسان ستاد دیه مرکز در زندان تبریز حضور یافتند .

آقای استادی مدیر اداره زندان تبریز ، همکاری و ارتباط ستاد دیه استان با زندان تبریز را مطلوب دانسته و اظهار داشتند الحمدا… امورات آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مطلوب است که باید از بعضی برنامه های تکراری در تشکیل پرونده های حمایتی زندانیان پرهیز کرد . مدیر اداره زندان تبریز با اشاره به وضعیت بعضی از زندانیان که دارای اوراق هویتی نبوده ، محروم از وجود کسان و دوستان نیکخ بتوانند در تشکیل پرونده و جمع آوری مدارک و اوراق هویتی با مددکاری زندان همکاری کنند خواستار تهیه و ابلاغ دستور العمل خاص برای این قبیل زندانیان شد که تا بتوان از زندانی بودن این زندانیان جلوگیری کرد .

 استادی مسائل و مشکلات زندانیان مهریه را متذکر شدند که اکثراً نمی توانند وام های معرفی شده و مصوب ستاد دیه را دریافت کنند و از زندان ازاد شوند که این موضوع مسائل و مشکلات عدیده ای را متوجه زندانها و ستاد دیه کرده است .

استادی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از ابزرسان و عرض خیرمقدم مجدد به آنان برگزاری جشن گلریزان تبریز را بسیار متفاوت ارزیابی و از تلاش های مدیرعامل و کارکنان ستاد دیه و مدیرکل محترم و رییس کل دادگستری و دادستان مرکز استان تشکر و قدردانی کرد .

در ادامه آقای کشانی مدیر امور شهرستانهای ستاد دیه کشور ضمن ارائه توضیحات در خصوص زندانیان مهریه و زندانیان با شرایط خاص افزودند : ترکیب اعضای هیات مدیره و هیات امنای ستاد دیه را بسیار خوب و کامل ارزیابی و اظهار داشت تقریباً از همه صنوف را قشار موثر در جامعه از بازاری ، کارخانه دار ، وکیل و مسئولین دستگاههای مختلف در هیات مدیره و  هیات امناء حضور دارند و حس همکاری ، وفاق و همدلی بسیار خوبی در ستاد دیه حاکم است .

وی افزود : با اشاره به بازدید خرداد ماه سال قبل از ستاد دیه استان که در معیت معاون ستاد دیه کشور آقای ساری صورت گرفت . وضعیت را بسیار خوب و عالی توصیف کرد و اظهار داشت در مقایسه با پرونده های سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۰ غیر قابل قیاس است و الحمد ا… کار خوب پیشرفت کرده و خیلی عالی است و ما از وضعیت ستاد راضی هستیم . در مقوله برگزاری جشن گلریزان اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که ویژه و خاص است جمع کردن بیش از سه هزار ، چهار هزار نفر کار ساده ای نبوده و ما در کمتر استانی شاهد این جمعیت بوده ایم و این مسئله باعث دلگرمی است .

در دوره ای می گفتند کار برگزاری همایش ها تمام شده ، کار کهنه شده ؛ الحمدا… تبریز با این حرکت ثابت کرد این کار باید با توام ببیشتری ادامه پیدا کند . البته ما فیلم هایش را به سایر استانها منعکس خواهیم کرد تا بعنوان یک الگو مورد استفاده قرار گیرد. برگزاری جلسات هیات مدیره منظم بوده است و در موعد مقرر برگزار شده که جای سپاسگزاری است . کشانی با اشاره به مسائل و مشکلات مطروحه ، مدیر محترم زندان تبریز توضیحاتی را جهت حل مشکل پرونده های زندانیان جرایم غیرعمد که دارای شرایط خاص ویژه ای هستند ارائه کرد .

آقای کشانی موضوع پیگیری از ارتکاب به جرایم بویژه جرایم غیرعمد را یکی از اولیت های ستاد دیه مرکز اعلام و اظهار داشت : خدا را شکر در بحث پیشگیری ، اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم اقدامات و برنامه های فرهنگی خوبی برنامه ریزی و اجراء شده است اینکه مدیرعامل ، مدیرکل زندانهای استان و سایر اعضای هیات مدیره و هیات امناء در جراید ، مطبوعات و برنامه های صدا و سیمای استان حضور مستمر و قابل توجهی داشته اند بسیار جالب بود که باز در چند نمونه اش منحصر به فرد بود  و می توان بعنوان الگو و نمونه در استانهایی که شرایط مشابهی با استان آذربایجان شرقی دارد مورد عمل قرار گیرد.

مدیر امور شهرستانهای ستاد دیه وفاق و همدلی و همکاری اعضای هیات مدیره و هیات امناء را ستود و ضمن تشکر از تلاش های محرمی مدیرعامل ستاد دیه ، گفقتند : آنچه از بررسی شرایط ستاد دیه استان بدست آمد این است آقای محرمی تمام قد و خالصاً لوجه ا… در ارتقاء سطح خدمات و جایگاه ستاد دیه تلاش نموده است . ما این مسائل را در گزارش مربوطه درج و به اعضای محترم هیات مدیره ستاد دیه مرکز و مدیرعامل ستاد دیه کشور منعکس خواهیم کرد .

 

آقای کشانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و حمایت های آقای بنی هاشمی مدیرکل زندانهای استان ، اساس زیربنای فعالیتهای ستاد دیه ، مدیرکل زندانها را به عنوان متولی زندانبانی در استان دانستند .