خیرین بناب در جشن گلریزان ۷۰۰ میلیون ریال کمک کردند

جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بناب با حضور فرماندار، دادستان، مسئولان و خیرین برگزار شد.

شب گذشته مراسم جشن گلریزان با حضور فرماندار، دادستان، جمعی از مسئولان و خیران شهرستان به منظور جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان غیر عمد و محکومین مالی برگزار شد.

در این جلسه دادستان شهرستان بناب هدف از برگزاری این جشن را کمک به زندانیان و خانواده های آنان عنوان کرد و گفت: این جشن هرساله به منظور جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی برگزار می‌شود که خوشبختانه رفع مشکلات تعدادی زیادی از این زندانیان را به دنبال دارد.

علیرضا دهقان با بیان اینکه سال گذشته یک میلیاردو ۷۸۸ میلیون ریال درآمد انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بناب بوده است، اظهار داشت: از این میزان حدود یک میلیاردو ۲۱۹ میلیون ریال آن از طریق کمک های مردمی جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سال گذشته حدود ۹۲۹ میلیون ریال از اعتبارات جمع آوری شده را به صورت نقدی و غیر نقدی بین زندانیان و خانواده های آنان تقسیم کرده اظهاد داشت: سال گذشته ۶ نوبت سبد کالا و ۳ نوبت کمک نقدی در بین خانواده های زندانیان شهرستان تقسیم شد.

دادستان بناب یکی دیگر از برنامه های این انجمن را کمک به دانش آموزان خانواده های زندانیان عنوان کرد و گفت: ۹۳ دانش آموز تحت پوشش این انجمن هستند که سال گذشته ۵۲ میلیون و ۸۳۵ هزار ریال کمک هزینه این عزیزان شد.

وی افزود: سال گذشته حدود ۸۲ میلیون و ۳۵۵ هزار ریال اعتبار در جهت کمک به پرداخت هزینه های آب، برق و گاز به خانواده های زندانیان پرداخت شد.

دادستان بناب از آزادی ۱۹ زندانی جرائم غیر عمد شهرستان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: با کمک خیرین و اعتبارات خود انجمن حمایت از زندانیان با پرداخت حدود ۵۱۰ میلیون ریال این تعداد زندانی را آزاد کنیم.

گفتنی است در پایان مراسم جشن گلریزان شب گذشته با کمک خیران شهرستان حدود ۷۰۰ میلیون ریال کمک برای زندانیان و خانواده های آنان جمع آوری شد.

Print Friendly, PDF & Email