به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی تقی پور مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با حضور در دادگستری کل استان با معاون قضایی رئیس کل دادگستری دیدار و گفتگو کردند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی ضمن ارائه عملکرد آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی در سال جاری تعداد زندانیان آزاد شده توسط این ستاد را ۱۸۵ نفر اعلام نمود.

رسول تقی پور با اشاره به سنت حسنه اهدای هزینه ضیافت و احسان توسط خانواده‌های مرحومین از تبدیل شدن این عمل نیک و خداپسندانه به یک فرهنگ در استان و به خصوص تبریز خبر داد.

وی گفت تاکنون بیش از ۷۵۰ خانواده در طول دو و نیم سال گذشته با مراجعه به ستاد دیه استان و اهدای هزینه از بابت ضیافت و احسان موجبات آزادی بیش از ۲۰۰ زندانی غیر عمد و محکومین مالی را فراهم نمودند.

تقی پور با اشاره به طرح هیئت آزادی یک زندانی از استقبال هیئت های حسینی در محرم امسال خبر داده و گفت اینتر برای دومین سال متوالی در استان توسط ستاد دیه اجرا شد و هیئت های حسینی با اهدای کمک های نقدی موجبات آزادی بیش از ۱۰ زندانی غیر عمد را فراهم نمودند.

وی با اشاره به اینکه در ستاد دیه استان شعبه ۵ صلحی شورای حل اختلاف دایر می باشد گفت بخش اعظم آزادی زندانیان از طریق اعسار به تقسیط بوده و همچنین تلاش کردیم با دعوت از شاکیان و با تشکیل جلسه صلح و سازش مبالغ بدهی زندانیان غیرعمد را کاهش دهیم.

در پایان معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان از عملکرد ستاد دیه استان تقدیر نموده و به همکاری خوب شورای حل اختلاف با ستاد دیه استان خبر داده و گفت : با تشکیل جلسات صلح و سازش موجبات آزادی زندانیان فراهم شده و با آزادی یک زندانی آرامش را به خانواده ای برگردانیم.

انتهای پیام /

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی