مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی ضمن تقدیر و تشکر و قدردانی از زحمات و تلاشهای مجمع مهندسان جوان برای آزادی سازی زندانیان و تشکیل همایش دومین آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد از آزادی دو نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با کمک‌های نظام مهندسی ساختمان و مجمع مهندسان استان خبر داد .

رسول تقی پور به یک گروه شبکه اجتماعی با نام نگاه خدا که تشکیل شده از دانشجویان دانشگاه تبریز اشاره کرده و به کمک بسیار خوب این دانشجویان که حتی یکی از دانشجویان برای کمک هزینه یک وعده سلف سرویس خود را اهدا نموده و این کار بسیار ارزشمند و ستودنی است .

وی با اشاره به سنت حسنه اهدای هزینه ضیافت و احسان و دسته گل ترحیم اشاره کرد و گفت تا کنون ۱۵۰ نفر از خانواده های معزا به این سنت پیوسته و موجبات آزادی ۱۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شده اند .

مهندس افتخاری ریاست نظام مهندسی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ستاد دیه استان به اینکه مسئولان و کارکنان ستاد دیه با روحیه خیلی خوب و خاص هستند و مطمنا بیشتر از کمک‌های مالی کمک های معنوی شما به خانواده و زندانیان جرایم غیرعمد هست .

وی با اعلام آمادگی هر چه تمام نظام مهندسی برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد خبر داده و گفت صندوقی در نظام داریم که در صورت مشکل اعضا سازمان از آن صندوق کمک کرده و در همین راستا می توانیم تا حد توان به آزادسازی و زندانیان واجد شرایط کمک کنیم .

در پایان بخاطر همکاری و کمکهای نظام مهندسی ساختمان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی از رئیس نظام مهندسی و رئیس مجمع مهندسان جوان تجلیل به عمل آمد .