از طرح های قوه قضائیه برای احیای واحدهای تولیدی و ایجاد امیدواری در جامعه تا همراهی صدا و سیما برای انعکاس خبرهای این حوزه، در دیدار رئیس کل دادگستری استان با مدیر کل صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی ، رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیات امناء ستاد دیه آذربایجان شرقی در این دیدار از صدا وسیما بعنوان یار دوازدهم قوه قضائیه یاد کرد و گفت: از اینکه خدمات دستگاه قضایی از تریبون صدا و سیما، اطلاع رسانی می شود قدردانیم.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا در کنار مبارزه با مظاهر فساد، به ویژه درفساد اداری و اقتصادی حمایت از اقتصاد مولد را نیز در اولویت کاری خود قرار داده گفت: هم اکنون در کشور نهضتی برای حمایت از تولید و سرمایه گذاری ایجاد شده است و باید تمام قد از تولید حمایت کنیم، چرا که نظام به اشتغال و تولید نیاز دارد.

 

خلیل الهی ادامه داد: در کنار حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدها، موضوع تکریم ارباب رجوع نیز از دیگر اولویت های این قوه است و از جمله مصادیق کرامت انسانی دسترسی آسان به مدیران دستگاه قضا ست و اجرای ملاقات های عمومی مردمی در راستای تحقق این شعار صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های تحولی ریاست قوه قضائیه شعار نیست و یک راهبرد محسوب می شود ادامه داد: به اذعان همه ملت ایران قوه قضائیه نقش موثری در ارتقای روحیه مردم و ایجاد امیدواری ایفا کرده است و قطعا صدا و سیما در ایفای هر چه بهتر نقش های قوه قضائیه نقش موثری دارد.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ روزی است که طرح پایش زندانیان آغاز شده تا حدالامکان زندانیانی که لزومی به زندانی شدن ندارند در زندان نمانند گفت:۳۵۰ نفر در این مدت از زندان آزاد شده اند تا زمین های اصلاحی برای بقیه زندانی های ایجاد شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز گفت: ورود قوه قضایئه به احیای شرکت های ورشکسته و رونق تولید در آنها باعث ایجاد امید در جامعه می شود و و بیش از هر موضوع دیگری به تقویت این حوزه نیاز داریم.

صفری ادامه داد: دشمن در ۳ موضوع ناامید کردن مردم، ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و مشروعیت و محبوبیت زدایی از مسئولان کشور متمرکز است و هم اکنون با پروپاگاندای رسانه ای سعی در ضربه زدن به اعتماد مردمی دارد و نقشی که قوه قضائیه روی بازآفرینی اعتماد مردمی نسبت به نظام ایجاد می کند نقش غیر قابل انکاری است.

وی ادامه داد: دشمن با شگردهای مختلف حاکمیت متشکل از مجلس، دولت و قوه قضائیه را یک به یک هدف قرار داده و سعی دارد با مشروعیت و محبوبیت زدایی از مسئولان کشور، مردم را به نظام بدبین و کشور را فلج کند.

وی ادامه داد: دشمن ظریف و دقیق کار می کند و فضای خزنده ای که برای استحاله فرهنگی در حال اتفاق افتادن است و هم اینک بعد رسانه ای آذربایجان شرقی چه در فضای مجازی و چه شبکه های اجتماعی نیازمند نگاه عمیق است.

مدیر ستاد دیه استان نیز در این دیدار با اشاره به برنامه های ستاد دیه استان و تقدیر از عملکرد صدا و سیمای استان در معرفی هر چه بیشتر این ستاد به مردم گفت: ستاد دیه استان در اجرای سنت حسنه احسان پیشتاز بوده و در قالب طرح “هر هیئت آزادی یک زندانی” ۳۰ هیئت در ماه محرم بخشی از بدهی یک یا ۲ زندانی را تامین کردند و خیرات امام حسین را جهت آزادی زندانیان اختصاص دادند.

وی از بحث احسانات متوفیان بعنوان یک فکر ابتکاری در استان یاد کرد و گفت: در این طرج که برای شادی روح عزیز از دست رفته بخشی از احسان را برای آزادی زندانیان اختصاص می دهند ۸۲۶ خانواده مشارکت کرده اند. و از این محل ۳۲۷ زندانی آزاد شده اند.

تقی پور ادامه داد: ستاد دیه استان یکی از ستادهای موفق است و علی رغم اینکه امسال جشن گلریزان نداشتیم، تا به امروز ۲۴۶ زندانی توسط ستاد دیه است از زندان آزاد شده اند.

در پایان این دیدار از همکاران رسانه ای فعال در معرفی ستاد دیه استان قدردانی شد.

انتهای پیام /

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی