مدیر عامل ستاد دیه استان آذربایجان شرقی در این نشست ضمن تشریح فعالیت های این ستاد و تعامل سازنده حوزه های مختلف صدا و سیما در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با هدف پیشگیری و کاهش وقوع جرائم غیر عمد و همچنین اطلاع رسانی مناسب در جهت جذب کمک های خیرین و نیکوکاران پرداخت.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه آذربایجان شرقی ، تقی پور ضمن خواستار تداوم همکاری های انسان دوستان و خیرخواهانه و صدا و سیما ، از اعلام آمادگی ستاد دیه برای ارائه محتوا به برنامه های رادیویی و تلویزیونی خبر داد .

دادستان استان آذربایجان شرقی نیز نقش صدا و سیما را در فرهنگ سازی برای کاهش جرائم بی بدیل دانست .

خلیل اللهی ضمن تقدیر از مجموعه همکاران در کمک به برگزاری باشکوه جشن گلریزان ، معرفی ستاد دیه ، ایجاد انگیزه برای کمک به آزادسازی زندانیان غیرعمد و تولید برنامه های مختلف از زندان ، گفت : رسانه ملی می تواند در برنامه های رادیویی و تلویزیونی با زبان هنرمندانه نقش ارزنده ای در آموزش و فرهنگ سازی جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه و بازسازی افراد حصر شده برای بازگشت به کار ، فعالیت و زندگی سالم اجتماعی داشته باشد .

مرتضی صفری نیز در این نشست گفت : اگر رسانه ای توجهی به عنصر دغدغه مندی مردم نداشته باشد قطعاً روز به روز مخاطب خود را از دست خواهد داد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی افزود : این توفیقی الهی است که در کنار هم بتوانیم پدر یا مادری را به جمع خانواده خود برگردانیم .

وی ضمن تقدیر از اقدامات ستاد دیه استان در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ، افزود : هدف مشترک ستاد دیه و صدا و سیما ، حفظ آبروی افراد و باز تعریف و بازآفرینی فرهنگ ناب ایرانی اسلامی است چرا که عدم حضور پدر یا مادر حصر شده ای در جمع خانواده، امکان دارد اعضای دیگر خانواده را با کلی آسیب های روانی ، اجتماعی و… رو به رو نماید و جبران آن بعداً غیرممکن باشد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سیاست و اقدامات قوه قضاییه در راستای حبس زدایی را مهم و موثر خواند و اظهار داشت : با تعامل و همفکری هم می توانیم زمینه و فضای بیشتری را جهت طرح موضوعات مختلف از رسانه ایجاد کنیم .

در پایان این نشست با اهدای لوحی به جمعی از برنامه سازان صدا و سیما ، از تلاش آنان در این حوزه تقدیرشد .