مشاور رییس سازمان زندانهای کشور در حوزه اشتغال و بازرس ستاد دیه کشور  از ستاد دیه استان آذربایجان شرقی بازدید نموده و گفت : دائمی بودن محل ستاد دیه کاری ارزشمند و ماندگار است که ستاد دیه آذربایجان شرقی با همت و تلاش رئیس کل دادگستری استان و مدیرنمایندگی استان پس از چندین این امر […]

مشاور رییس سازمان زندانهای کشور در حوزه اشتغال و بازرس ستاد دیه کشور  از ستاد دیه استان آذربایجان شرقی بازدید نموده و گفت : دائمی بودن محل ستاد دیه کاری ارزشمند و ماندگار است که ستاد دیه آذربایجان شرقی با همت و تلاش رئیس کل دادگستری استان و مدیرنمایندگی استان پس از چندین این امر محقق گردیده و بسی جای خشنودیست .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی، در این بازدید ابتدا وی در معیت محمدیاری مدیرکل زندانهای استان، مدیر ستاد دیه استان، صفیلویی رییس زندان تبریز از ستاد دیه آذربایجان شرقی بازدید نموده و مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گزارشی از فعالیتهای این ستاد، آمار و عملکرد آزادی ارائه نمود.

مشاور رییس سازمان زندانها و بازرس ستاد دیه کشور گفت : ستاددیه آذربایجان شرقی در مجموع یکی از استان های نمایندگی ستاد دیه هست که از چند حیث بسیار خوب عملکرده و ارزیابی که برای سال ۹۸ داشتیم این استان جزوء سه استان برتر است .

علی شمس افزود : تعداد برگزاری جشن های گلریزان ،مبالغ جمع آوری شده از جشن ها ،پذیرش اعسار،اعطاء تسهیلات،روابط عمومی و رسانه ،امور مالی از شاخص هایی هستند که این نمایندگی بسیار خوب عملکرد داشته است .

وی گفت : در این استان یک سنت حسنه ای اجراء شده است که با آماری که مدیر ستاد دیه استان ارائه نمودند میتوان گفت این سنت به یک فرهنگ تبدیل شده است و کمک بیش از ۷۰۰ خانواده متوفی جهت آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی امری بسیار ارزشمند و ستودنیست  .

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی نیز از آزادی ۱۸۷ نفر در ۷ ماهه سال جاری با حمایت مدیرکل زندانهای استان و تلاش مددکاران زندانهای استان و ستاد دیه خبر داده و گفت : با عنایت به دستور رئیس محترم قوه قضائیه ،در سال جاری تعداد موجودی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی کاهش قابل توجه داشته اند.

رسول تقی پور گفت : در سال جاری با تلاش رئیس کل دادگستری استان و مدیرکل زندانهای استان و همکاران ستاد دیه و همچنین با همکاری بسیار خوب مراجع قضایی بیش از ۷۷ درصد از اعسار های مددجویان مورد موافقت قرار گرفته اند که این امر در روند آزادی زندانیان تسریع بخشیده است .

وی گفت : طرح های اهداء هزینه ضیافت و احسان مراسمات ترحیم و طرح هر هیئت آزادی یک زندانی که در دو سال اخیر در استان شروع شده اند با کمک خیرین و مردم فهیم استان آذربایجان شرقی  به یک فرهنگ تبدیل شده ،چنانچه سال قبل هفته ای یک مورد کمک از طریق خانواده های متوفی داشتیم اما این روزها هر روز بیش از ۳ خانواده جهت کمک به زندانیان غیرعمد مراجعه می کنند .

گفتنی است در این جلسه برنامه اول پنجساله ستاد دیه مورد بررسی قرار گرفت و برنامه پنجساله دوم ستاد دیه نیز برای اعضا تبیین شد.

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی