با حضور رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان ،دادستان مرکز استان و نائب رئیس ستاد دیه استان ،مدیرکل کمیته امداد امام (ره) و عضو هیات امناء ستاد دیه استان ،رئیس اتاق بازرگانی تبریز و عضو هیات امناء ستاد دیه استان ،مدیرکل زندانهای استان و دبیر هیات امناء ستاد دیه استان و مدیر ستاد دیه استان سفیران ستاد دیه آذربایجان شرقی انتخاب شدند .

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به جایگاه هنرمندان و محبوبیتشان در بین مردم از سفیران انتخاب شده تلاش برای  فرهنگ سازی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی راخواستار شد .

حجت الاسلام مظفری ضمن تقدیر و تشکر از سفیران ستاد دیه استان گفت : مردم خیر و فهیم استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز در هر زمینه از نیکوکاری پیش قدم بوده اند و در آزادسازی زندانیان نیز قدم های خیلی خوبی را برداشته و با کمکهای خیرخواهانه خود و تلاشهای ستاد دیه استان ۴۱۰ نفر از زندانهای استان آزاد و به کانون گرم خانوادشون برگشتند .

وی به اشاعه فرهنگ سنت حسنه اشاره کرد و از کمک ۱۵۰ خانواده از بابت هزینه احسان و ضیافت و یا دسته گل ترحیم خبر داده و گفت تنها از این بخش نزدیک ۱۰۰ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای استان آزاد شده اند که سفیران ستاد در فرهنگ سازی این سنت حسنه می توانند بسیار موثر و قدم های خوبی را بردارند .

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی به معرفی سفیران پرداخته و هنرمندان مطرح و محبوب استانی اقایان هاشم چاووشی و سید محمود آل هاشمی و خانم ها حمیده مقدس زاده و زکیه کریمی و مداح اهل بیت عصمت و طهارت حاج بهزاد حسنی اهری را سفیران ستاد دیه استان اعلام کرد .

هاشم چاووشی نیز از همکاری خود و هنرمندان با ستاد و تلاش برای فرهنگ سازی کمک به زندانیان را اعلام کرده و گفت ما سفیران برای هر افزایش آزادی با تمام توان برای فرهنگ سازی این امر خداپسند تلاش خواهیم کرد

در پایان با ابلاغ حکم و اهدا تندیس به سفیران توسط رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان رسما به عنوان سفیران ستاد انتخاب شدند .

  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه آذربایجان شرقی