با کمک و پادرمیانی سرپرست شوراهای حل اختلاف استان، مدیر ستاد دیه استان ، مدیر زندان مرکزی تبریز و عضو هیات امناء ستاد دیه استان، شاکی زندانی ۷۳ ساله، از ۱۲۰ میلیون تومان گذشت و برای آزادی یک زندانی رضایت داد. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان، مددجوی ۷۳ ساله اهل یکی از روستای […]

با کمک و پادرمیانی سرپرست شوراهای حل اختلاف استان، مدیر ستاد دیه استان ، مدیر زندان مرکزی تبریز و عضو هیات امناء ستاد دیه استان، شاکی زندانی ۷۳ ساله، از ۱۲۰ میلیون تومان گذشت و برای آزادی یک زندانی رضایت داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان، مددجوی ۷۳ ساله اهل یکی از روستای های توابع بستان آباد که به علت محکومیت مالی روزانه زندان شده، از آبان امسال در زندان مرکزی تبریز در حال سپری کردن محکومیت خود است.
در این راستا، اعضای کمیته صلح و سازش با حضور سرپرست شوراهای حل اختلاف استان ، مدیر ستاد دیه استان، مدیر زندان مرکزی تبریز و عضو هیات امناء ستاد دیه استان جلسه ای را با حضور خود مددجو و شاکی پرونده برگزار کرده و در آستانه شب یلدا تلاش کردند تا این مددجو به کانون گرم خانواده خود بازگردد.
علیلو سرپرست شوراهای حل اختلاف استان در این جلسه گفت: باید اتفاقات گذشته را فراموش کرده و به آینده فکر کنیم. شاکیان پرونده همیشه با گذشت به یک آرامش خاصی می رسند.
وی با صحبت با شاکی پرونده به خاطر کهولت سن مددجوی فوق، خواستار گذشت رضایت مندانه شد .

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی نیز ضمن توضیحات بیشتر جهت شفاف سازی پرونده و با اشاره به این که این مددجو پیرترین مددجو با محکومیت مالی در زندان‌های استان است، به آیه ” وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ” اشاره کرده و گفت: هر کس یکی را احیا کند، گویا همه مردم را احیا کرده است، از شاکی پرونده می خواهم تا با گذشت رضایت مندانه در این امر بزرگ و خداپسندانه شریک باشد و هم خود به آرامش روحی و معنوی برسد .
تقی پور خاطر نشان کرد: در این که شاکیان حق دارند، هیچ شکی نیست و ما در تلاش هستیم با اخذ گذشت رضایت مندانه برای محکومین مالی و جرائم غیرعمد بتوانیم به مددجویان کمک کنیم و آنها را به کانون گرم خانواده بفرستیم و با این کمک هم شاکیان به قسمتی از حق خود برسند و هم زندانیان آزاد شوند.
در این جلسه که در زندان مرکزی تبریز برگزار شد، پس از چند ساعت گفتگو در نهایت شاکی پرونده با گذشتن از ۱۲۰ میلیون تومان خود، رضایت خود را اعلام کرد .