در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ «آقای عبدالرسول.ر» کارفرمای اصفهانی اکیپ کارگران خود را جهت اجرای پوشش سوله سنگبری در شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی آماده بکار می کند غافل از اینکه امروز به علت عدم رعایت ایمنی و بیمه نکردن کارگران حاضر روانه زندان خواهد شد . در حوالی ظهر یکی از کارگران حاضر […]

 

در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ «آقای عبدالرسول.ر» کارفرمای اصفهانی اکیپ کارگران خود را جهت اجرای پوشش سوله سنگبری در شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی آماده بکار می کند غافل از اینکه امروز به علت عدم رعایت ایمنی و بیمه نکردن کارگران حاضر روانه زندان خواهد شد .

در حوالی ظهر یکی از کارگران حاضر در محل کار در حین نصب ورق های فلزی ، با توجه به وزش باد و رها شدن ورق ها از دست یکی از کارگران تعادل خود را از دست داده و از ارتفاع ۱۰ متری به کف کارگاه سقوط نموده و موجب آسیب دیدن وی می شود .

طبق نظر پزشکی قانونی، کارگر حادثه دیده دچار شکستگی ستون فقرات که این عمل منجر به فلج شدن هر دو پا بر او گزارش شده و طبق حکم دادگاه کیفری دو دادگستری شهرستان آذرشهر عبدالرسول .ر به پرداخت دیه شصت درصد دیه کامل محکوم می شود .

ناتوانی در پرداخت دیه یاد شده ناخواسته آقا عبدالرسول را با اتهام “ایراد صدمه بدنی غیرعمدی ” و با وجود سه سر عائله که یکی از فرزندان وی به تازگی به دنیا آمده از اسفندماه سال ۱۳۹۵ روانه زندان تبریز استان آذربایجان شرقی می‌کند.

مددجوی یاد شده که فاقد هر گونه مال منقول و غیرمنقول ارزشمندی است طبق استعلام گروه تحقیق ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با همکاری ستاد دیه استان اصفهان در تامین هزینه‌های زندگی خودش هم گرفتار شده و تا چه برسد به تامین بدهی این مبلغ سنگین که به قول همسر و مادر زندانی یاد شده، داشتن تنها خمس آن می‌تواند زندگی‌شان را زیر و رو کند.

مادر و همسر وی به همراه فرزندان که به سختی برای ملاقات از اصفهان به تبریز می آیند هزینه رفت و آمد این سفر را به سختی فراهم نموده و به گفته مادر وی چند باری که در جلوی زندان شبها برای خواب در چادر آماده می شدند مردم فهیم آذربایجان و تبریز انها را به خانه خود برده و نگذاشته اند مادر و همسر وی به همراه فرزند تازه به دنیا آمده شان شب را به صبح در چادر سر کنند .

ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با کمک خیرین فهیم آذربایجان شرقی مبلغ شصت میلیون تومان را تا به حال جهت آزادی مددجوی فوق کمک کرده و در حال فراهم کردن بقیه مبلغ دیه و آزادی آقا عبدالرسول می باشد .

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه استان آذربایجان شرقی به‌قرار ۱۰۰۱۰۰ بانک تجارت ، ۲۱۲۱۲۱۱۶۸۸ بانک ملت، یا ۰۱۰۶۲۶۰۵۹۷۰۰۷ بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۰۴۱۳۳۶۵۸۱۳۵ دورنگار کنند و یا می توانند از سامانه پرداخت انلاین سایت و یا سامانه الکترونیکی به شماره #۷۷۷۷۰۴۱*۷۸۰* از طریق تلفن همراه پرداخت کنند .

روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با شماره تلفن تماس ۰۴۱۳۶۵۵۴۱۶۱ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.