در پی انتشار خبری با تیتر «فرزند معلول، چشم‌انتظار رهایی مادر از پشت میله‌ها» ، مقدمات آزادی یک زندانی جرایم غیرعمد توسط انجمن همیار دانش آموزان استثنایی فراهم شد.

این مددجوی ۴۹ ساله‌ از اوایل بهمن ماه جاری به علت امضای چک همسرش روانه زندان شده بود و یک فرزند معلول ۱۷ ساله داشت که بدون پدر و مادر روزهای سختی را  پشت سر می گذاشت، اما امروز به همت خیران، این مادر از پشت میله‌های زندان آزاد شد و فرزندش را درآغوش کشید.

رسول تقی پور، مدیر ستاد دیه استان ، ضمن تایید این خبر، از تمامی خیرانی که در آزاد سازی این زندانی نقش داشتند به ویژه انجمن همیاران دانش آموزان استثنایی تبریز که بخش عمده بدهی این زندانی را پرداخت کردند و همچنین از خبرگزاری ایسنا بابت رسانه ای کردن مشکل این زندانی، قدردانی کرد.

مدیرعامل انجمن همیاران دانش آموزان استثنایی تبریز ، در خصوص این اقدام خیرانه، اظهار کرد: گزارش “زندانی بودن مادر این فرزند معلول” را در سایت خبرگزاری ایسنا مطالعه کرده و از ماجرای این نوجوان معلول با خبر شدم، بعد از بررسی‌های لازم نیز در این خصوص اقدام کردیم تا همزمان با روز مادر، حضور مادر را به این فرزند معلول هدیه کنیم.

دکتر بهنام غفارزاده با بیان این‌که کمک به این کودکان را وظیفه‌ای برای خود می‌دانیم، افزود: در قالب این انجمن از کودکان معلول، نابینا و ناشنوا حمایت کرده و کمک‌ها و هدایایی را طی سال به این کودکان می‌دهیم؛ همچنین پرداخت کمک هزینه‌های درمانی، برگزاری اردوهای تفریحی، حمایت از ایتام معلول و… از دیگر فعالیت‌های این انجمن است.

وی کمک به هم نوع و انسان‌های نیازمند را تکلیف انسانی دانست و گفت: همه باید برای انجام اینگونه کارها در حد توان پیشقدم شویم.