به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی:همه چیز از مشاجره بین جوان ۲۱ ساله با همسرش شروع شد. در تیر ماه سال ۹۰ آ-ص جوان ۲۱ ساله اهل شهرستان مراغه به دلیل عدم توجه همسرش به فرزندان با او مشاجره کرده و به دنبال این کدورت همسرش منزل را ترک نموده و وی […]

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی:همه چیز از مشاجره بین جوان ۲۱ ساله با همسرش شروع شد. در تیر ماه سال ۹۰ آ-ص جوان ۲۱ ساله اهل شهرستان مراغه به دلیل عدم توجه همسرش به فرزندان با او مشاجره کرده و به دنبال این کدورت همسرش منزل را ترک نموده و وی  با خوردن قرص خواب آور به خواب می‌رود.

فردای آن روز مادر مرد جوان برای جویای علت مشاجره به منزل وی مراجعه می‌کند که با صحنه‌ی نشتی گاز و به خواب رفتن پسرش مواجه می‌شود.

مادر نگران با تصور این که پسرش به علت گاز گرفتی مسموم شده است او را از منزل خارج کرده و دوباره به منزل پسرش برای تخلیه گاز برمی‌گردد که به خاطر جرقه حاصله از شروع به کار مجدد یخچال انفجار رخ داده  و مادر از طبقه دوم به سمت خیابان پرت شده و جان خود را از دست می‌دهد و هم زمان نیز پنج نفر در این حادثه که برای کمک رسانی آمده بودند دچار سوختگی می‌شوند.

مددجوی یادشده نسبت به فوت شدن یک نفر با حکم تسبیب در جنایت غیر عمدی منجر به قتل شبه عمدی محکوم و نسبت به ۵ نفر آسیب دیده به جرم تسبیب در صدمات بدنی غیر عمد محکوم و به پرداخت نصف دیه کامل یک مرد مسلمان و پرداخت دیه مصدومان دچار سوختگی شده جمعا به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و نهصد و چهارده میلیون ریال محکوم می شود.

وی با تلاش خانواده خود  و عوامل ستاد دیه مبلغ دو میلیارد ریال از شکات خود رضایت گرفته و مابقی دیه به همت خیرین و ستاد دیه استان آذربایجان شرقی پرداخت و جوان ۲۵ ساله در تیر ماه سال ۱۳۹۵ از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بر می گردد .