«عباس - ت» مرد عائله‌مند 50 ساله‌ای است که به علت محکومیت مالی ناشی از مطالبه سه فقره چک و مطالبه کلیه خسارات قانونی ناشی از این تعهد، طی احکام صادره از شعبه 25 اجرای احکام شورای حل اختلاف شهرستان تبریز از تاریخ 1 شهریور ماه امسال تا به امروز در زندان مرکزی تبریز محبوس است.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان، عباس سرپرست خانواده ۵ نفره بوده و پسرش دچار بیماری صعب العلاج سرطان خون است، دختر دم بختی دارد و مستاجر است، وی برای تامین هزینه های درمان پسر مجبور می شود از چند نفر از دوستان و آشنایان خود پولی قرض کرده و در قبال به آنها چک ارائه کند و به خاطر نداشتن شغل معین و درآمد خوب، نتوانسته طلب خود را عودت دهد و با طرح دعوی شکات از شهریور ماه ۹۷ روانه زندان شده است.

طبق تحقیقات ستاد دیه استان، خانواده وی در شرایط بسیار بدی هستند و صاحبخانه از شش ماه قبل از ودیعه وی مبلغ اجاره را کم می کند.

این مددجو، تا پیش از حبس در شغل کارگری ساختمان مشغول بوده ولی اکنون علی‌رغم تلاش‌های بسیار برای جلوگیری از حبس، در تاریخ یکم شهریورماه جاری طی حکم اجرای احکام مدنی شهرستان تبریز بازداشت و به زندان معرفی شده است .

بر حسب اعلام واحدهای اجرای احکام مدنی، مجموع آخرین مانده بدهی نامبرده با احتساب اصل خواسته و خسارت تاخیر و تادیه بر اساس شاخص تورم سال جاری، ۱۶ میلیون تومان بوده که طی جلسات صلح و سازش برگزار شده در محل ستاد دیه استان، این میزان به ۸ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

نیکوکارانی که تمایل به کمک به این مددجوی نیازمند دارند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه استان به شماره ۱۰۰۱۰۰ بانک تجارت، ۲۱۲۱۲۱۱۶۸۸ بانک ملت، یا ۰۱۰۶۲۶۰۵۹۷۰۰۷ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی برای این مددجو، فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۰۴۱۳۶۵۸۱۳۵۴دورنگار کنند و همچنین می‌توانند کمک‌های خود را از طریق سامانه پرداخت آنلاین سایت رسمی ستاد دیه استان پرداخت کنند .
شایان ذکر است، روابط عمومی ستاد دیه استان از طریق شماره تلفن تماس ۰۴۱۳۶۵۸۱۳۵۴ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه است.