پدری 75 ساله به خاطر مطالبه وجه سفته از سوی طلبکاران، از سال 95 روانه زندان شده و نزدیک به چهار سال است که پشت میله‌های زندان روزگار می‌گذراند.

این پدر پیر به خاطر اشتغال فرزند خود در شغل خشکباری، اقدام به امضاء ظهر سفته های تودیعی از سوی فرزندش به عمده فروشان خشکبار کرده بود، اما چون فرزندش نتوانست از این شغل منفعتی کسب کرده و سفته‌ها را پرداخت کند، بر این اساس پدر پیر روانه زندان شده است.

این مددجوی نیازمند ساکن یکی از روستاهای مرند بوده و هم اکنون نیز در زندان مرند در حبس به سر می‌برد؛ او دارای دو فرزند دختر و پنج فرزند پسر است و بدهی او نیز ۲۶۸ میلیون بود که برخی از شکات به خاطر شرایط مالی و سنی وی بخشی از بدهی‌های خود گذشت کرده‌ به طوری که یکی از شاکیان حدود ۷۰ میلیون و دیگری نیز حدود ۲۲ میلیون تومان از بدهی خود را بخشیده‌اند و در حال حاضر ۱۱۳ میلیون پول  نیاز است تا این پدر پیر از پشت بند رهایی یابد.

وی فاقد سابقه کیفری بوده و پیش از زندانی شدن نیز به شغل کشاورزی مشغول بود و یک خانه روستایی دارد.

گفتنی است، بدهی این مددجو برابر با ۱۱۳ میلیون تومان بوده و با توجه به کهولت سن و احوال ناخوش این پدر پیر، خیّران و مردم نوع دوست می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه از وضعیت زندانی و خانواده وی آگاهی یافته و در صورت امکان نسبت به آزادی و کمک مالی نمایند .

جهت واریز کمک های نقدی نیز می توانند از طریق شماره حساب‌۰۱۰۴۴۴۴۴۴۰۰۰۴ و شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۵۶۱۶۰ نزد بانک صادرات به نام ستاد دیه استان و یا از طریق سایت رسمی ستاد دیه استان و یا با مراجعه به دفتر ستاد دیه استان واقع در تبریز-بلوار گلکار-خیابان ترافیک-خیابان نصر-جنب ایستگاه شماره ۱۸ آتش نشانی کمک‌های خود را تحویل داده و یا با شماره تلفن ۰۴۱۳۳۲۸۸۴۲۸ جهت کسب اطلاع بیشتر تماس حاصل کنند.

انتهای پیام /

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی