جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان عجب شیر برای اولین بار برگزار شد.

این جلسه با حضور امام جمعه،فرماندار،رئیس دادگستری ،دادستان ،شورای شهر و سایر مسئولین شهری و انتظامی شهرستان عجب شیر و با حضور معاون ستاد دیه آذربایجان شرقی و رئیس و معاون زندان شهرستان مراغه برگزار گردید .

دادستان عجب شیر در این جشن گفت :ما امروز یک جمع خوب تشکیل دادیم که دستی از بندگان خدا را گرفته و یک امر خداپسندانه انجام دهیم .

محمد زمانی افزود : امشب کمک کنیم به انسانهایی که آبرومند هستند و فقط بخاطر یه سهل انگاری یا مشکلات مالی یا حوادث تصادفات و کارگاهی روانه زندان شده اند .

وی گفت :هر چقدر زودتر زندانیان غیرعمد و محکومین مالی را از زندان آزاد کنیم هم به دولت هم به جامعه خدمت کردیم و بیشتر از همه به خانواده هایی که سرپرست خانواده در زندان بوده و همانطور که در کلیپ مشاهده کردید این خانواده ها با مشکلاتی اقتصادی و اجتماعی و… درگیر هستند پس با آزادی سرپرست خانواده ای دل کودکان و فرزندان را شاد کنیم .

معاون ستاد دیه استان نیز گفت : ستاد دیه یک نهاد مردمی بوده و تنها با کمک خیرین به رسالت خود عمل میکند .

رسول هاشمی گفت :با کمک خیرین فهیم استان آذربایجان شرقی بالغ بر پنجاه و پنج میلیارد ریال از طریق جشن های گلریزان شهرستان ها و کلانشهر تبریز جمع آوری شده است .

هاشمی با اشاره به سنت اهدا هزینه ضیافت و احسان و دسته گل ترحیم به آزادی سازی زندانیان غیرعمد تعداد خانواده هایی که به این کمپین پیوستند را طی این دو سال ۱۶۵ خانواده دانست و افزود با کمکهای این تعداد نزدیک به ۱۱۰ نفر تنها از این کمکها از زندانهای استان آزاد شده اند .

در پایان جشن دادستان شهرستان عجب شیر  یک میلیارد و دویست میلیون ریالی مردم خیری شهرستان عجب شیر خبر داد.