جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان شبستر برگزار شد.

دهم ماه مبارک رمضان به همت مجموعه دادگستری شهرستان شبستر جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان جرائم غیرعمد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فتاحی رئیس دادگستری شهرستان شبستر، قاسمزاده دادستان شبستر، کارکنان دادگستری شبستر، رئیس ستاد دیه استان، امام جمعه شبستر، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از خیرین شهرستان شبستر برگزار و مبلغ دو میلیارد و یکصد میلیون ریال توسط خیرین جمع آوری شد.

ریس دادگستری شهرستان شبستر با اشاره به آزادی ۲۹ نفر از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی شهرستان شبستر از کمک ویژه ۲۹۰ میلیون تومانی ستاد دیه و ارائه تسهیلات ۱۱۰ میلیون تومانی در سال ۹۷ خبر داد .

وی زندانیان فعل حاضر غیرعمد شهرستان را ۳۴ نفر اعلام و مجموع بدهی این تعداد را ۷ میلیارد تومان دانست .

وی با اشاره به این که با جمع آوری بیست میلیارد مقدمات آزادی این تعداد فراهم و این زندانیان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده بر میگردند .

امام جمعه محبوب شبستر نیز گفت : مردم شبستر در کارهای خیرهمیشه پیش قدم بوده اند .

وی از مردم و خیرین خواست هزینه های افطاری را در ماه مبارک رمضان به ستاد دیه و آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی احسان کنید .

نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت :  مادران عمل احسان و خیری را در خانواده ها نهادینه کنند .

معصومه اقاپور به جایگاه ارزشمند بانوان در امور خیر اشاره کرده و گفت : یقینا امروز نیز در این جشن به یاری زندانیان غیرعمد و محکومین مالی خواهند شتافت و با کمک‌های خود موجبات آزادی زندانیان غیرعمد خواهند شد .

وی به آموزش و فرهنگ سازی این عمل نیک در خانواده و فرزندان اشاره کرده و گفت با فرهنگ سازی این عمل را در بین فرزندان خود نهادینه کنیم .

وی در پایان از خدمات ستاد دیه و صندوق تامین خسارت‌های بدنی که موجبات عدم ورود زندانیان تصادف رانندگی شده تشکر نمود .