رئیس دادگستری شهرستان کلیبراز کمک بیش از 1میلیارد و 4۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان در شهرستان کلیبر برای آزادی زندانیان غیر عمد و مالی خبر داد.


رئیس دادگستری شهرستان کلیبر ضمن خیر مقدم گویی به خیرین گفت : این دومین سال هست که در کلیبر جشن گلریزان برگزار می شود امسال هم همانند سال گذشته امیدواریم با کمکهای خود موجبات آزادی هم نوعانی باشیم که به علت های مالی و غیرعمد روانه زندان شده اند باشیم .

مهدی شمسی افزود :شخص فرماندار و همکارانش در اجرای این همایش یار اصلی دادگستری بوده اند .

وی گفت : انشالله با کمک‌های امشب خیرین به انتظار چشم های منتظرین خاتمه دهیم و سرپرست خانواده آنها را به کانون گرمشان بفرستیم .

امام جمعه کلیبر نیز گفت : این اجتماع اجتماعی خداپسندانه در این ماه مهربانی است .
حجت الاسلام موسوی گفت : خیرینی که در این جشن حضور بهم رساندند مطمئن باشند توفیق الهی پیدا کرده اند که در این مراسم حضور دارند چرا که این عمل یک عمل حسنه است .

وی گفت : با مساعدت شما خیرین در آینده نزدیک و با فعالیت ستاد دیه استان خانوادهای زندانیان را با آزادی پدر و سرپرست خانواده خوشحال خواهید کرد .

و در خاتمه گفت : این سخاوت ،این انفاق امشب شما خیرین و کمک به آزادسازی زندانیان اعمال عبادالرحمان است .

معاون دادگستری کل استان نیز در این جشن گفت : بسیاری از آسیب های اجتماعی را با آزادی زندانیان غیرعمد از دوش خانواده های آنان بر داریم .

دکتر علیلو افزود : زندانیان غیرعمد و محکومین مالی هیچ جرمی مرتکب نشده آمد بلکه با شکایت شاکیان خصوصی از بابت بدهی یا جرایم غیرعمد روانه زندان شده اند .
وی گفت : خانواده های زندانیان بیشترین آسیب را در نبود سرپرست خانوار می ببیند و این مشکلات اعم از مشکلات اقتصادی و اجتماعی می باشد .

علیلو در خاتمه با اشاره به کیفر شناسی مرتبط با زندان گفت : زندان محل مناسبی برای جرم زدایی و درمان نیست .

وی گفت :سال گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از محکومین با انجام خدمات رایگان جایگزین حبس مجازات گردیده اند .

نماینده شهرستان های کلیبر ،خداآفرین و هوراند نیز گفت : گلریزان سنت حسنه ایرانی اسلامی در راستای باورها و اعتمادهایمان در جهت کمک به زندانیان غیرعمد برپا می شود .

دکتر اله قلی زاده افزود : این حجمه از کمکها دلیل بر همت و غیرت خیرین و مردم فهیم شهرستان کلیبر است که همیشه در کارهای خیر پیش قدم بوده اند .