حسین فتاحی با تقدیر  از حضور و مشارکت خیرین این شهرستان در جشن گلریزان اظهار داشت: در مراسم جشن گلریزان شبستر بالغ بر ۱۴۵ میلیون تومان از سوی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمدی کمک شد. وی افزود: به دنبال این کمک‌ها دو نفر از زندانیان آزاد شده و پیش بینی می‌شود با کمک‌های ستاد […]

حسین فتاحی با تقدیر  از حضور و مشارکت خیرین این شهرستان در جشن گلریزان اظهار داشت: در مراسم جشن گلریزان شبستر بالغ بر ۱۴۵ میلیون تومان از سوی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمدی کمک شد.

وی افزود: به دنبال این کمک‌ها دو نفر از زندانیان آزاد شده و پیش بینی می‌شود با کمک‌های ستاد دیه استان و همچنین کمک‌های خیرین شهرستان به زودی حدود ۲۰ نفر از ۳۱ زندانی آزاد شده و به آغوش خانواده برگردند.

رئیس دادگستری شهرستان شبستر در ادامه ابراز کرد: در طول سال گذشته با کمک بلاعوض خیران به میزان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و تسهیلات اعطایی از طرف ستاد دیه به میزان یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال تعداد ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمدی شهرستان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند

فتاحی با تقدیر از همراهی رسانه‌های شهرستان در بحث جشن گلریزان افزود:رسانه‌ها نقش بسزایی در چنین مسائلی داشته و تأثیر بسیاری دارند. جشن گلریزان سنت الهی و انسانی است که به واسطه آن بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به دل خانواده‌های خود بر می‌گردند.

رئیس دادگستری شهرستان شبستر تصریح کرد: ماندن افرادی که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند اثرات تخریبی بسیاری بر روی این افراد و خانواده‌های آنها دارد که غیر قابل جبران است. زندانیان جرائم غیر عمد اکثراً با رقم‌های پایین هستند و با همت خیرین می‌توان اکثر این زندانیان را آزاد کرد.

فتاحی در پایان ضمن دعوت از خیرین دیگرشهرستان برای مشارکت در این طرح گفت: در آستانه اتمام ماه مبارک رمضان قرار داریم، این ماه فرصت مغتنمی برای اجرای این سنت خداپسندانه است و اجرای گلریزان به عنوان جشنی که آبروی دیگران را می‌خرد قطعاً تأثیر روحی مضاعفی بر افراد خیر خواهد داشت.