جشن گلریزان با حضور امام جمعه ملکان، رئیس دادگستری و دادستان شهرستان ملکان، فرماندار و  نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی و با حضور انجمن حمایت از زندانیان و خیرین دلسوز و آحاد مردم شهید پرور ملکان برگزار شد.

در این همایش امام جمعه شهرستان ملکان بر حمایت  همه جانبه از مددجویان و خانواده های زندانیان تأکید کرد.

دادستان ملکان نیز گزارشی از روند و وضعیت زندانیان ارایه کرده و بیان داشت: ۱۰ درصد از جمعیت زندانیان شهرستان را جرایم غیرعمدی همچون تصادف، درگیری و نزاع و اختلافات خانوادگی تشکیل می دهد؛ ۴۵ درصد زندانیان را مجرمین مواد مخدر و بین ۲۰ تا ۳۰ درصد را سارقین و مابقی مربوط به جرایم عمدی هستند.

علیمرادی در ادامه به اثربخش بودن کمکها از طریق جشن گلریزان اشاره کرد و تصریح کرد: اختصاص این کمک ها به جرایم غیرعمد اثرات اجتماعی فراوانی را هم برای زندانیان و هم برای خانواده های زندانیان در بر دارد و از ابتلای آنها به جرایم دیگر خودداری می نماید و جشن گلریزان به عنوان یک امر خداپسندانه و یک فرهنگ انسان دوستانه بایستی از طریق رسانه ها ترویج یابد.

وی در خصوص کمک های مردمی به جهت وجود مشکلات عدیده اقتصادی بر لزوم همیاری همگانی در کمک به مددجویان و حمایت از این قشر با حمایت همه جانبه مردم تأکید کرد.

در این مراسم بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال کمک نقدی جمع آوری شد.