اولین همایش جشن گلریزان شهرستان کلیبر به منظور کمک به آزادی زندانیان غیرعمد مالی در شب ۲۸ ماه رمضان در سالن هتل بین المللی پارادایس شهرستان کلیبر برگزار شد. در این مراسم که حجت‌الاسلام موسوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کلیبر، خدابخش فرماندار شهرستان، قریشی زاده رئیس دادگستری و روحانی زاده دادستان شهرستان […]

 اولین همایش جشن گلریزان شهرستان کلیبر به منظور کمک به آزادی زندانیان غیرعمد مالی در شب ۲۸ ماه رمضان در سالن هتل بین المللی پارادایس شهرستان کلیبر برگزار شد.

در این مراسم که حجت‌الاسلام موسوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کلیبر، خدابخش فرماندار شهرستان، قریشی زاده رئیس دادگستری و روحانی زاده دادستان شهرستان کلیبر، رئیس زندان اهـر و برخی مسئولین ادارات و جمعی از خیرین شهرستان کلیبر حضور داشتند، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری مراسم گفت: متأسفانه در سالهای اخیر جمعیت زندانیان کشور نسبت به گذشته بیشتر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفّری افزود: در همین راستا یکی از سیاستهای مهم و راهبردی قوه قضائیه بحث کاهش جمعیت کیفری زندانهاست و اقدامات متعددی در این خصوص صورت گرفته است و استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس برابر سیاستهای قوه قضائیه در جرائمی که مخل نظم و امنیت کشور نباشد یکی از این سیاستهاست و با اقداماتی که صورت گرفته است از سال ۱۳۹۴ جمعیت زندانیان نسبت به گذشته ۲۰۰۰ نفر کاهش یافته و از لحاظ تعداد زندانیان آن که زیر شش هزار نفر است؛ استان آذربایجان شرقی در رتبه ۳۱ کشور قرار گرفته است که کمترین تعداد زندانیان در سطح کشور است و این درحالی است که این استان از استانهای پهناور کشور است.

وی با اشاره به اینکه محکومین جرائم مالی کسانی هستند که ناخواسته گرفتار زندان شده‌اند، اظهار داشت: هدف از برگزاری جشن های گلریزان کمک به این نوع زندانیان و گرفتاران می باشد که در کنار زندان، هزاران گرفتاری از جمله فشارهای روحی و روانی بر آنها و خانواده هایشان وارد می شود.

حکمتعلی مظفری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص انفاق و ویژگیهای انقاق کنندگان از خداوند متعال برای خیرّین شهرستان و کسانی که در این راه قدم برمی دارند آرزوی توفیق کرد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان کلیبر نیز طی سخنانی به تشریح فلسفه کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها پرداخت.

در ادامه مراسم رییس دادگستری شهرستان کلیبر با تقدیر و تشکر از حضور خیّرین شهرستان، در خصوص وضعیت زندانیان  مالی شهرستان گفت: این زندانیان مرتکب هیچ جرمی نشده اند بلکه طی شرایط بد اقتصادی گرفتار قرض و بدهی شده اند.

میرمهدی قریشی زاده همچنین به ارائه گزارش در خصوص تعداد زندانیان و میزان بدهی آنها پرداخت.

در این جشن علاوه بر برنامه های هنری و فرهنگی با احتساب مبالغ وصول و تعهد شده، مبلغ ۹۷ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان جمع آوری شد.