مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در دیدار با مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی از رویکرد سازمان اوقاف برای آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی  از آزادی بیش از ۴۴۲ زندانی غیر عمد در سال گذشته  و آزادی بیش از ۵۰ زندانی غیر عمد در سه ماهه نخست امسال از زندان های استان خبر داد.

رسول تقی پور، با اشاره به آزادی ۴۰ زندانی غیر عمد توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در سال گذشته از زندانهای استان از رویکرد این اداره که در نظر دارند بخشی از بدهی چهل و دو زندانی غیر عمد و محکومین مالی راتامین نمایند تقدیر و تشکر نمود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی نیز گفت: امسال ۴۲ زندانی در سه مرحله به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آزاد می شوند که در ابتدا زندانیانی با حداقل مبالغ و سپس زندانیانی با بدهی بالا نیز آزاد خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی افزود : با اشاره به اینکه تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است گفت: بر اساس ابلاغیه سازمان اوقاف به ادارات اوقاف سراسر کشور مبنی بر آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد از محل نیات خیرات و غیره مقرر شده تا امسال بخشی از بدهی ۴۲ زندانی تامین و در سه مرحله به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آزاد شوند.

انهای پیام /

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی