به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان جلسه هم اندیشی ستاد دیه استان با حضور هیات امناء ستاد دیه استان و مادحین و سرپرستان هیات های حسینی کلانشهر تبریز برگزار گردید .

 

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر اینکه مادحین و سرپرستان هیات حسینی می توانند در اهداف ستاد دیه استان همیار ستاد دیه بوده و کارهای ارزشمند این ستاد را تبلیغ کنند .

خلیل الهی افزود : با تلاش های ستاد دیه استان یک عمل خیر و نیک در تبریز و استان گسترش یافته و خانواده های معزا با حضور در ستاد دیه هزینه های احسان و ضیافت مراسمات ترحیم را به آزادسازی زندانیان تخصیص می دهند .

مدیر ستاد دیه استان نیز گفت : در حال حاضر ۴۶۵ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان حضور دارند که بدهی این تعداد بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان است .

تقی پور با اشاره به اشاعه فرهنگ حسنه اهدا هزینه احسان و ضیافت تعداد کمک خانواده های مرحومین را ۱۸۷ خانواده اعلام کرده و به فرهنگ تبدیل شدن این عمل نیک پسند خبر داد .

وی افزود : چندین هیان و مسجد نیز به این سنت عمل کرده اند و با حضور در ستاد دیه استان بخشی از هزینه های احسان مراسمات مذهبی را به آزاد سازی زندانیان تخصص داده اند .