با اعلام ستاد دیه کشور، آذربایجان شرقی در راستای جمع آوری کمک‌های نقدی برای آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی، جزو سه استان برتر کشور شد.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان این‌که ستاد دیه استان با جمع‌آوری بالغ برشش میلیارد تومان کمک‌های مردمی، جزوه سه استان برتر کشور از حیث کمک‌های نقدی جهت آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی شد، اظهار کرد: البته بخش اعظم این مبلغ به صورت تعهدی بوده که ستاد دیه استان همواره این تعهدات را به طور کامل محقق کرده است.

رسول تقی‌پور در ادامه با بیان این‌که در حال حاضر ۴۱۶ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان هستند، گفت: ۳۳۶ نفر از این زندانیان، محکومان مالی بوده، ۷۴ نفر محکومان مهریه و نفقه و شش نفر نیز در نتیجه حوادث پش میله‌های زندان افتاده‌اند؛ همچنین ۴۱۰ نفر از این زندانیان، زندانی مرد بوده و شش نفر نیز زندانی زن هستند.

وی تشریح کرد: بدهی این تعداد از زندانیان در مجموع معادل ۱۵۰ میلیارد تومان است، اما چنانچه ۱۰ میلیارد تومان تامین شود، می‌توانیم مقدمات آزادی این زندانیان را فراهم کرده و به کانون گرم خانواده بازگردانیم.

وی با اشاره به سنت حسنه اهدای هزینه ضیافت مراسمات ترحیم در تبریز نیز گفت: تاکنون ۳۶۵ خانواده‌ی تبریزی به این سنت حسنه پیوسته‌ و بخشی از بدهی بیش از ۲۷۰ زندانی غیر عمد و محکومین مالی را در دو سال اخیر فراهم کرده‌اند.

انتهای پیام

  • نویسنده : فرزاد آقایی
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی